Adam Peaty, İngiliz olimpik yüzme denemelerinde kurbağalamada 100 metre rekorunu kırdıktan sonra 20. defa bunu başaran sporcu oldu ve Tokyo 2020’de daha da hızlı olabileceğini dile getirdi.
Oyunlara şimdiden seçilmenin verdiği bir motivasyonla konuşan Peaty, elemelerde 57.70 saniyelik süre ile denemelerde rekor kırarken final denemelerinde bu süreyi 57.39’a çekmeyi başardı.
Peaty, Tokyo’ya Olimpiyat şampiyonu unvanını korumak için gidecek ilk İngiliz yüzücü olacak. 2019 Dünya Şampiyonası’nda elde ettiği 56,88’lik süreye kimse yaklaşamazken, tüm yarışçılar rekorun bir buçuk saniye gerisinde kalmıştı.
Olimpiyat Oyunları
Japonya'dan terör önlemi
06/05/2021 - 13:52
“Ev ve çocuk işleriye ilgilendim. Şimdi buraya geldiğim ve ilk 20’ye girdiğim için çok mutluyum. Benim için gösteri yarışları oldukça iyiydi. Olmam gereken yerden çok daha ilerdeyim ve bu bana Olimpiyatlar’a ve yaza girerken oldukça güven veriyor.”
“Önümüzdeki 14 hafta boyunca ince ayarlar ile bu süreyi ayarlayabileceğimizi düşünüyorum. Şu anda üzerine inşa edilecek birçok şey var temelimiz sağlam. Önümüzdeki 14 haftanın kötü gideceğini düşünmüyorum. Daha hızlı olmanın her zaman bir yolu vardır.
Peaty, Eylül 2020’de oğlunun doğumun kendisini ekstra motive ettiğini dile getirirken koronavirüs nedeniyle uygulanan kapanamadan dolayı zorlandığını açıkladı.
“Koronavirüs atletlerden birçok şeyi aldı. Özellikle benden. Çok kötü yerlerde bulundum, tek yapmam gereken ise gözlerimi tünelin sonuna kadar açık tutmamdı.”
“Orada hangi yarışçıların olacağını kim bilebilir, ama emin olduğum bir havuzum, çizgim ve şansım var. On yaşımdan beri yüzdüğüm havuzun aynısı var.”
Olimpiyat Oyunları
"Düzenleyecek şekilde hazırlanıyoruz"
03/05/2021 - 09:47
Olimpiyat Oyunları
Büyük Britanya’da kadın ve erkek bayrak taşıyıcısı olacak
30/04/2021 - 22:31