Son dönemde olimpiyatların geleceğiyle ilgili çelişkili açıklamalar gelse de IOC ve Japon yetkililer, oyunların düzenleneceğinden emin olduklarını belirtmişti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Tokyo 2020’de alınacak önlemlerle ilgili bir rehber açıklanmıştı.
Avustralya Açık öncesi alınan sıkı karantina kurallarıyla gündeme gelen isimlerden Craig Tiley de Tokyo 2020 ile ilgili yaptığı açıklamada: “Olimpiyatların el kitapçığını gördüm ve dikkatlice inceledim. Bizim yaptıklarımızla kıyaslandığında, Tokyo 2020’nin önerdiklerinden çok daha sıkı bir programımız var. Olimpiyatları seviyorum ve başarılı şekilde yapılmasını isterim. Ancak sahip olduğumuz deneyime dayanarak, bunun işe yarar olduğunu göremiyorum.” diye konuştu.
"Sıfır risk" diye bir şey olmadığını belirten Tiley: “Virüsün daha hızlı bir şekilde yayılmasını göze almadığınız sürece, sıkı karantina kuralı getirmekten başka yol olduğunu düşünmüyorum.” dedi ve yeni tip virüslerin iki haftadan daha uzun karantina süreci gerektirebileceğini de sözlerine ekledi.
Olimpiyat Oyunları
Olimpiyatlar için seyirci kararı
18 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/01/22/2976116.jpg
Craig Tiley, önümüzdeki birkaç yıl içinde seyircileri küresel spor etkinliklerine katılmayı teşvik eden bir model geliştirmeyi ve sonuçları IOC, Japon Tenis Birliği gibi kurumlarla da paylaşmayı umduğunu söyledi.
Aşının sihirli bir değnek olmadığını ifade eden Tiley:“Sosyal mesafenin, maskenin ve karantinanın hayatımızdan yakın zamanda çıkacağını düşünmüyorum. 2022 yılı, 2021’den farklı olacak ama sağlık ve virüsün yayılmasını engellemek için korunma anlamında çok da farklı olmayacak.” diyerek sözlerini noktaladı.
Koronavirüs salgını sebebiyle geçtiğimiz yıl düzenlenemeyen Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın bu yaz yapılması ve oyunlara yaklaşık 11 bin sporcunun katılması bekleniyor.
Olimpiyat Oyunları
Crouser, 31 senelik dünya rekorunu kırdı
19/06/2021 - 11:27
Olimpiyat Oyunları
Olimpiyatlara seyirci alınacak mı?
19/06/2021 - 05:46