2016 Rio Olimpiyatları'nda 100 metre kurbağlamada altın madalyanın sahibi olan Adam Peaty, unvanını korumak için yarışacağı Tokyo Olimpiyatları'nın insanları birbirine bağlayacağını düşünüyor. 2020 senesinde düzenlenmesi planlanan ancak dünyadaki bütün spor organizasyonları gibi koronavirüs engeline takılan Oyunlar, bir senelik ara sonrası yeniden tüm dünyanın dikkatini Tokyo'da toplayacak.
"Herhangi birinin sahip olabileceği en büyük ilham kaynaklarından biri olduğunu düşünüyorum. Dünyanın şu anda umuda ve ilhama ihtiyacı var. Birçok insan gibi sporcuların da cehennemi geride bıraktığını görebilirsiniz, özellikle sporcular çok etkilendi."
"Hiç büyük şampiyona olmadı, seyirciler yoktu ve pandeminin başında antrenmanlar kesildi. Geri gelmek ve yaptığına devam etmek, işte bu her şeyden öte bir ilham."
Olimpiyat Oyunları
Katalonya ve Aragon 2030 Kış Olimpiyatları İçin Teklif Verecek
29/03/2022 - 07:48
"Olimpiyatlar her zaman dünyayı birleştirir ve ben buna en çok ihityacımız olan zamanda olduğumuzu düşünüyorum. Bir olabilmek ve birbirimizin elini sıkabilmek."
"Politikayı ve diğer sorunları bir yana bırakın, umarım harika bir gösteri sergileyebilir ve hepimizin insan olduğunu gösterebiliriz."
https://i.eurosport.com/2021/07/07/3169122.png

Asıl hedef yeni bir dünya rekoru

100 metre kurbağlamada dünya rekorunun sahibi 26 yaşındaki Adam Peaty, Tokyo'da madalyasını korumaktan daha çok yeni bir dünya rekoru kırmak istediğini dile getirdi.
"İçimde demlenen bir şey var, bunu hissediyorum. Benim için her şey dünya rekorları ile alakalı. Bütün bu sene sadece yaptığım dereceyi yinelemek için çalışmadım."
"Bütün bu sene her şeyimi dünya rekorunu kırmak içinn verdim. Zihinsel olarak beni ayağa kaldıran şey bu, istediğim şey bu."
"Açıkçası altın madalyayı kazanırsam da bunu normalmiş gibi görmeyeceğim. Bu inanılmaz bir şey. Olimpiyatlar'daki şampiyona sporun zirve noktası. Ben buradan çıkmak ve gerçekten gurur duymak istiyorum ki bunun benim için bir dünya rekoru olacağını düşünüyorum."
Olimpiyat Oyunları
Paris 2024, 13.4 milyon bilet satmayı umuyor
22/03/2022 - 21:39
2022 Olimpiyat Oyunları
“Savaş Büyük Bir Motivasyon”
11/03/2022 - 21:20