Pekin Kış Olimpiyatları'nın başlamasına bir ay kala organizatörler, katılımcıların arasındaki bir koronavirüs salgınının Çin halkına sızmasını önlemek için bir "kapalı döngü" operasyonu başlattı.
4 Şubat'ta başlayacak olan 2022 Kış Olimpiyatları, sıfır toleranslı bir COVID politikasına sahip olan Çin'in az sayıda Omicron vakası bildirmesine rağmen, dünya oldukça bulaşıcı bu varyant ile boğuşurken gerçekleşecek.
Organizatörler Çarşamba günü, katılımcıların yalnızca ülkeden çıkarlarsa veya karantinaya girerlerse dahil olacabilecekleri "kapalı döngü" balonunun, Başkan Xi Jinping'in birkaç Oyun tesisini gezdiği Salı günü uygulanmaya başlandığını açıkladı.
Olimpiyat Oyunları
Katalonya ve Aragon 2030 Kış Olimpiyatları İçin Teklif Verecek
29/03/2022 - 07:48
https://i.eurosport.com/2021/10/27/3243869.jpg
Devlet yayıncısı CCTV'nin Çarşamba günkü haberinde, Xi Jinping'in tüm personelin Pekin Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarının tam başarısını sağlamak için iyi bir iş çıkarmaya devam edeceğine dair kesin güvenini dile getirdi.
Komşu Hebei eyaletindeki Pekin ve Zhangjiakou'daki Oyun salonlarındaki kısıtlamalar, geçen yaz Tokyo Olimpiyatları sırasındaki kısıtlamalardan çok daha sıkı olacağı açıklandı.
Civil Aviation News of China'nın haberine göre “Kapalı döngü” sistemi kapsamında Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı'nda ayrı bir geliş ve gidiş bölümü oluşturuldu.
2.000'den fazla uluslararası sporcunun yanı sıra 25.000 yetkili denizaşırı ülkelerden Çin'e gelmeye hazırlanıyor. Organizatörler, bu katılımcılardan kaçının kapalı döngüde olacağını açıklamadı.
Döngü, yerel halkla herhangi bir temastan ve bulaşma riskinden kaçınmak için Oyunlarla ilgili personeli Olimpiyat sahalarının içindeki ve çevresindeki belirli bölgelere erişimle kısıtlıyor. Denizaşırı katılımcılar doğrudan kapalı döngüye girip organizasyon boyunca döngüde kalacak.
Olimpiyat Oyunları
Paris 2024, 13.4 milyon bilet satmayı umuyor
22/03/2022 - 21:39
2022 Olimpiyat Oyunları
“Savaş Büyük Bir Motivasyon”
11/03/2022 - 21:20