Heptatlon branşında yarışan ve dünya şampiyonluğu bulunan Katarina Johnson-Thompson daha önce iki kez katıldığı olimpiyatlarda madalya kazanamamıştı. Londra 2012’de 14. olan İngiliz atlet, Rio 2016’da ise 6. sırada yer almıştı.
Bu yaz düzenlenecek Tokyo Olimpiyatları’nda başarılı olacağını umut eden sporcu, ancak Paris 2024’te de neredeyse kesin bir şekilde şansı olduğuna inanıyor.
22 Voices podcast programında konuşan Katarina Johnson-Thompson: "Tokyo da dahil olmak üzere en az iki olimpiyatta yer almayı planlıyorum. Kesinlikle Paris 2024’e kadar şansım olduğunu düşünüyorum. Neredeyse ev sahibiymiş gibi bir olimpiyat olacak. Bir olimpiyat madalyası kazanmak çok zor ve arkasındaki ağırlık da her zaman orada duruyor. Her dört yılda bir o gün geldiğinde hazır olmalısın." ifadelerini kullandı.
Olimpiyat Oyunları
“Daha hızlı olmanın her zaman bir yolu vardır”
10 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/02/01/2982977.jpg
"Olimpiyatlar benim için çok önemli çünkü başarmak istediğim birçok şeyi başardım. Hala potansiyelime tam anlamıyla ulaşmış gibi hissetmiyorum ve hala bu sporda istediğim her şeyi elde ettiğimi düşünmüyorum. Bu yüzden bunun büyük bir itici güç ve motivasyon kaynağım olduğunu düşünüyorum."
Geçtiğimiz yaz düzenlenmesi gereken 2020 Tokyo Olimpiyatları pandemi sebebiyle birçok spor organizasyonu gibi ertelenmişti.
23 Temmuz’da başlaması planlanan olimpiyatlara hazırlanmaya devam eden 28 yaşındaki sporcu bu konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Olimpiyatların erteleneceği açıklandığında her gün yaptığım şeyleri yapmak için sahip olduğum enerji ve motivasyonum haftalar geçtikçe kayboldu. Beni çok etkiledi çünkü Tokyo 2020 hayallerim çöpe gitti. Ülkedeki üçüncü kapanma benim açımdan çok olumluydu. Tesisler, elit atletlerin olimpiyatlara hazırlıklarını yapması için daha açık çünkü az bir zaman kaldı. Bu yüzden şimdi bunun çaresine bakmalıyız."
Olimpiyat Oyunları
Büyük Britanya, Kadın Sporcularla ile Tarih Yazacak
DÜN - 02:24
Olimpiyat Oyunları
2020 Tokyo Olimpiyatları takvimi
09/04/2021 - 13:09