Japonya Başbakanı Suga Yoşihide'nin koronavirüs salgını nedeniyle başkent Tokyo'da ağustos sonuna kadar olağanüstü hal uygulanacağını açıklamasının ardından Japonya Olimpiyatlar Bakanı Marukawa Tamayo, turnuvanın düzenleyici tarafları Organizasyon Komitesi, Tokyo Valiliği, Japonya hükümeti ile Uluslararası Olimpiyat Komitesini (IOC) buluşturan toplantı sonrası basın açıklaması yaptı.
Bakanı Marukawa Tamayo, Tokyo Olimpiyatları'na yurt içinde seyirci kabul edilmeyeceğini açıkladı.
IOC Başkanı Bach ise, "İlk ertelendiği günden bu yana bu sorumluluğu gösterdik. Bugün de göstereceğiz, turnuvaya dünyanın birçok ülkesinden katılacak sporcuların güvenliğini ilgilendiren her türlü karara destek veriyoruz." ifadelerini kullandı.
2020 Yaz Olimpiyatları
Krystsina Tsimanouskaya güvende
2 SAAT ÖNCE
Japonya'da halkın sadece %15'i koronavirüse karşı aşılanabilirken son günlerde pozitif vaka sayısı ise artmaya başlamıştı. Bu kararla, 2020 başından bu yana Tokyo’da 4'üncü kez OHAL uygulaması yürürlüğe girmiş olacak.
https://i.eurosport.com/2021/07/08/3169579.jpg
Covid-19 Tedbirlerinden Sorumlu Kabine Üyesi Nişimura Yasutoşi, "Aşılamanın yaygınlaştırılmasına kadar yaz mevsimi ve festivallerinde insan trafiğinin yavaşlatılmasını hedefliyoruz."
4.48 milyon bilet satılan Olimpiyatlar için Japonya Olimpiyat Bakanı Tamayo Marukawa, bilet satın alan seyircilerden özür diledi.
2020 Yaz Olimpiyatları
Tokyo 2020'de şampiyon Xander Schauffele
20 SAAT ÖNCE
2020 Yaz Olimpiyatları
Emma McKeon tarihe geçti
DÜN - 13:02