Rio 2016 öncesinde Avustralyalı sporculara verilen bagaj hakkı eleştirilere neden olmuştu. Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar'a giden her sporcuya 7 kilo kabin bagajı ve 10 kilo ücretsiz bagaj hakkı tanındı.
4 aydır bagajlarına ulaşamadılar
Ancak sporcular Brezilya dönüşü çok daha büyük bir problemle karşı karşıya kaldılar. Paralimpik sporcuların bagajları dönüş sırasında yaşanan bir aksaklık sebebiyle Avustralya'ya getirilmemiş ve sonraki seferle kendilerine teslim edileceği söylendi. Buna rağmen bagajlarını bekleyen sporcuların bekleyişi 12 haftadır devam ediyor...
Sporcular sözleşme nedeniyle konuşamıyor
Avustralya'da yayın yapan The Courier-Mail'in haberine göre; sporcuların bekleyişi hâlâ devam ediyor ve imzalanan sözleşme sebebiyle basına herhangi bir açıklama yapamıyorlar.
Paralimpik
Olimpiyat şampiyonu bir kez daha Türkiye
03/09/2021 - 13:22
Gazeteye konuşan sporculardan birinin ebeveyni, bagajların Avustralya'ya ulaştığını ancak Noel tatili sebebiyle tatile giren posta kurumu tarafından henüz kendilerine teslim edilmediğini söyledi. Çocuklarının gördüğü muameleye isyan eden ve paralimpik sporculara, olimpik sporculara oranla ikinci sınıf insan gözüyle bakıldığını belirten ebeveyn, Rio dönüşünde büyük bir törenle olimpik sporcuları karşılayan başbakanın aynı tutumu paralimpik sporculara göstermediğinden yakındı.
Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda 22 altın, 30 gümüş ve 29 bronz madalya kazanan Avustralya, ülke sıralamasında beşinci sırayı elde etti.
Paralimpik
“Başkalarına İlham Verecek Rol Modellersiniz”
24/08/2021 - 18:20
Paralimpik
Paralimpik Yüzme Milli Takımımızdan 14 madalya
18/04/2021 - 20:02