20 yaşındaki Davies, ailesinin Suriye’deki savaştan kaçıp Gana’daki bir mülteci kampına yerleşmesi üzerine dünyaya geldi. Beş yaşında Kanada’ya taşınan Davies, şu anda Birleşmiş Milletler Mülteci Derneği Büyükelçisi olarak görev yapıyor.
Alphonso Davies, Twitter üzerinden paylaştığı mektubunda, Mülteci Paralimpik Takımı’na övgü dolu sözler söyledi.
6 kişiden oluşan Paralimpik takımına yazdığı mektupta Davies; “İnsanların hayatlarını değiştirecekler.” ifadesini kullandı.
Paralimpik
Olimpiyat şampiyonu bir kez daha Türkiye
03/09/2021 - 13:22
Artık başkalarına ilham verme gücüne sahip rol modellersiniz. Hata yapmayın, Tokyo'da yapmak üzere olduğunuz şey insanların hayatlarını değiştirecek. Herkes çıktığınız bu yolun önemini anlamayabilir, fakat ben anlıyorum. Beni de ben yapan bu önemli husustur. Hikayelerinizi ve geçtiğiniz yolları öğrenme fırsatı yakaladım. Şu anda dünyanın en cesur spor takımısınız. Sizin sayenizde spor yapacak gençler olacak. Başarılı olmanızı izleyerek onlarında yapabileceğini diğer mültecilere göstermiş olacaksınız.
https://i.eurosport.com/2021/08/24/3206299.jpg
"Yalnızca spor yapmanın değil, aynı zamanda en üst düzeyde performans göstermenin bir yolunu buldunuz."
"Büyük sahnede olma hayaliyle geçen onca yıl, spor salonundaki tüm bu sıkı çalışma ve katıksız kararlılık sizi Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları'na getirdi.”
Öyleyse gidin ve daha önce işinizi hiç yapmamış gibi yapın. Yüzde yüzünüzü verin. Ödüllere çok odaklanmayın ve orada olmak için çok çalıştığınızı hatırlayıp oraya gülümsemeyle çıkın. İşte o zaman en iyi performansınızı vereceksiniz. Gösteriye hoş geldiniz. Siz buraya aitsiniz.
Tokyo'daki Mülteci Paralimpik Takımı için yarışan altı sporcunun isimleri ve yarıştığı dallar ise şöyle; Burundi doğumlu tekvandocu Parfait Hakizimana, Suriye doğumlu kanocu Anas Al Khalifa ve yüzücü İbrahim Al Hüseyin, *kulüp atıcısı Alia Issa, İran doğumlu disk atıcı Shahrad Nasajpour ve yüzücü, Afganistan doğumlu Abbas Karimi.
*Clup Throw,; serebral palsi, kas hastaları ve omurilik felçlileri tarafından 400 gramlık bir labutla oynanıyor. Yarışma cirit, gülle gibi diğer atma branşlarında olduğu üzere en uzağa atanın kazanmasıyla sonuçlanıyor.
Paralimpik
Paralimpik Yüzme Milli Takımımızdan 14 madalya
18/04/2021 - 20:02
Paralimpik
Emine Seçkin'den İki Madalya
06/04/2021 - 13:34