Alaçatı Çağla Kubat Windsurf Academy’de devam eden Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda 63 erkek 19 kadın sporcu mücadelesine devam etti. 2.gün Rüzgarın seviyesini zaman zaman düşürmesi nedeniyle sürekli ertelenen yarışlar sonunda erkeklerde ve kadınlarda 2 yarış serisi tamamlanarak toplamda 3 yarış sonuçları belirlendi.
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası , 2. gününde büyük sürprizler yaşandı . Erkeklerde 2.ve 3. Yarışı favori Björn Dunkerbeck kazanırken, kadınlarda 2010 Dünya Şampiyonu Karin Jaggi 2 yarışı da 1.olarak tamamlayarak liderliği Sarah Quita Offringa’dan aldı.
Lena Aylin Erdil 2.yarışta 2.olarak liderliği ele geçirse de 3. Yarışta 6.olarak genel klasmanda 2. Sırayı elde etti.
Rüzgar Sörfü
Lena Erdil dünya ikincisi
10/09/2016 - 13:35
Çağla Kubat 2.yarışta yarış parkuru içine girdiği için ceza alarak yarış dışı kaldı. Ancak 3. Yarışta 4. Olarak bu hatasını telefi etti. Genel Klasmanda 10. Oldu.
Enes Yılmazer ve Bora Kozanoğlu 2. Yarışta finallere kalamadılar. Bora Kozanoğlu 3. Yarışta 9 olarak genel sıralamada 8. Sırada yer aldı. Enes Yılmazer ise 3 yarış sonunda 15. oldu.
Lena Aylin Erdil 2. yarış sonucunda elde ettiği liderlik sonucunda; “ Çok iyi bir start aldım, kendime güvenim tamamdı. Rüzgar bugün dengesizdi ama ben sert rüzgarları seviyorum daha Cumartesi gününe kadar çok yarış olacak, Alaçatı’da podyumda olmayı istiyorum” dedi.
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda yarışları her gün saat 11:00’de başlayarak 13 Ağustos Cumartesi günü koşulacak final yarışları ile sona erecek.
25 Şubat’da Vietnam’da başlayan 7 ayaklı PWA Dünya Turu’nda Kadınlar Kategorisinde final yarışları Alaçatı’da gerçekleşirken, Erkekler’de Eylül Ayında Almanya’da gerçekleşecek son yarışlar öncesinde şampiyonluk mücadelesi Alaçatı’da paylaşılıyor.
Rüzgar Sörfü
Türk sörfçü Lena Aylin Erdil bir kez daha zirvede
29/07/2015 - 11:22