Serbest Kayak
PyeongChang

David Wise son hakkında unvanını korudu

Share this with
Copy
Share this article

David Wise

Image credit: Scanpix

ByEurosport Türkiye
22/02/2018 at 08:58

ABD'li serbest stil kayakçı halfpipe disiplinindeki son hakkında muhteşem bir performans ortaya koyarak 2014 Sochi'de olduğu gibi şampiyonluğa ulaştı.

PyeongChang 2018 Kış Olimpiyatları erkekler serbest stil kayak halfpipe disiplininde şampiyon değişmedi. Birleşik Amerikalı David Wise, 2014 Sochi'de olduğu gibi 2018 PyeongChang'da da bu disiplinde ilk sırayı kimseye bırakmadı.

Her sporcunun üçer deneme hakkının bulunduğu final müsabakasındaki ilk iki denemesinde hayal kırıklığı yaratan Wise, son hakkında ise muhteşem bir performans ortaya koyarak 97.20 puanla olimpiyat şampiyonluğuna ulaştı. Wise böylece Kanadalı Alexandre Bilodeau'nun ardından olimpiyat tarihinde çifte altına sahip ikinci serbest kayak sporcusu oldu.

PyeongChang

Kanada'nın yeni altını Brady Leman'dan geldi

21/02/2018 AT 11:17

Bir diğer ABD'li Alex Ferreira'nın 96.40 puanla ikinci sırada tamamladığı finalde bronz madalya ise 94.80 puanla Yeni Zelanda'dan Nico Porteous'a gitti. Ülkesine kış olimpiyatlarındaki üçüncü madalyasını getiren 16 yaşındaki Porteous, ayrıca serbest stil kayakta tarihin en genç olimpiyat madalyalı ismi olmayı başardı.

Related Topics
Serbest KayakPyeongChang
Share this with
Copy
Share this article