92 Jenerasyonu'nun iki ismini karşı karşıya getiren Dünya Snooker Şampiyonası ikinci tur maçında Mark Williams, John Higgins'i 13-7 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Dünya şampiyonu Galli sporcu, son seansa 10-6 önde girdiği maçta bir diğer dünya şampiyonu rakibinin geri dönüşüne izin vermedi.
Williams, "kamikaze" vuruşlarının Higgins'e karşı maçı kazanmasında önemli bir rol oynadığını ifade etti.
Üç kez dünya şampiyonluğu bulunan 46 yaşındaki sporcu, çeyrek finalde Mark Allen-Mark Selby eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak. İlk seans sonrası Selby'nin Allen'a karşı 6-2'lik üstünlüğü bulunuyor.
Dünya Şampiyonaları
Dünya Snooker Şampiyonası'ndaki en güzel vuruşlar
07/05/2021 - 08:53
Maç sonu konuşan Mark Williams, "Bütün maç boyunca çok iyi oynadım, iyi pot yaptım. Bazı uzun potlar biraz kamikazeydi fakat çoğu içeri girdi."
"Başlangıçtan itibaren onu baskı altına aldım. Biraz kaçırdı ve bu sabah kolu yerine geldi ve her vuruşu pot yapabildi. Bu yüzden geri gelebileceğini biliyordum."
"Ancak kendim de iyi oynadığımı biliyordum. Snookerımdan keyif alıyorum ve 20 sene önce oynadığım oyun gibi oynuyorum. Bunun her dakikasını seviyorum."
https://i.eurosport.com/2021/04/23/3120088.jpg
Dört dünya şampiyonluğu bulunan John Higgins ise maçta daha kötü taraf olduğunu itiraf etti.
"Yeteri kadar iyi oynamadım. Mark oyundaki en iyi vuruş yapan isim. Çok zeki. Ona karşı topları açamazsınız çünkü herkes kadar iyi pot yapabiliyor.
"Tüm açılardan oyunu çok iyi. Bütün turnuva boyunca ben yeteri kadar iyi hiç oynamadım."
Snooker
"Yılın Oyuncusu" belli oldu: Judd Trump
06/05/2021 - 12:56
Snooker
"Süper-granit Mark"
04/05/2021 - 12:11