Dün gece oynanan German Masters finalinde Jack Lisowski'yi 9-2 mağlup eden Judd Trump, turnuvayı iki sezon üst üste kazanan ilk sporcu oldu. Maç sonrası Eurosport mikrofonlarına konuşan dünya bir numarası, turnuvayı şampiyon tamamlamasını gösterdiği zihinse güce bağlarken zirvede kalmak için daha çok çalışacağının altını çizdi.
"9-2 kazanmak biraz pohpohlayıcı, çünkü iki tarafa da gidebilecek yakın frameler vardı." diye söze başlayan Judd Trump, aradaki farkı tecrübeye bağladı ve ekledi "kritik anlarda ekstra perfromansı gösterebilmek önemliydi."
Bu sezon finale çıktığı altıncı sıralama turnuvasında dördüncü kez kanan Trump, bir önceki sezonu altı şampiyonlukla noktalamıştı.
Dünya Şampiyonaları
Dünya Snooker Şampiyonası'ndaki en güzel vuruşlar
07/05/2021 - 08:53
"Bu sene için bir hedef belirlemedim. Snookerdan keyif almaya çalışıyorum ve yaptığım da o."
"Bu sene sıralama turnuvalarında altı kez final oynadım. Bu harika ama çalışmaya devam edeceğim."
"Kendinize boş zaman veremezsiniz. Bu hafta genelinde zorluk yaşadım. Bazı zamanlarda iyi değildim ve zihinsel olarak güçlü kalarak o çizgiyi aştım."
https://i.eurosport.com/2021/01/30/2981985.jpg
Judd Trump, World Grand Prix finalinde de mağlup ettiği ve eski arkadaşı olan Jack Lisowski'den de övgü dolu sözlerle bahsetti.
"Jack her zaman gelişiyor. Doğru şeyleri yapıyor ve er ya da geç büyük bir başarı elde edecek."
"Bana, Neil Robertson'a ve Mark Selby'e karşı final oynadı. Kendisini yeniden aynı pozisyona sokacak olursa daha kolay kuralar çekebilir veya beni yenebilir."
"Eminim bu maçtan sonra daha da sıkı antrenman yapacaktır. Bana bir sonraki maçımızda da kaybetmek istemediğini biliyorum."
Snooker
"Yılın Oyuncusu" belli oldu: Judd Trump
06/05/2021 - 12:56
Snooker
"Süper-granit Mark"
04/05/2021 - 12:11