Yedi dünya şampiyonluğuyla bu alanda zirvede yer alan 52 yaşındaki Stephen Hendry, önümüzdeki hafta Cebelitarık Açık'la birlikte masalara geri dönecek. The Times'a konuşan snooker efsanesi dokuz sene önce "utanç verici" olarak nitelendirdiği yenilgiyi telafi etmek istiyor.
" [Çeyrek finalde] Steve Maguire'a 13-2 kaybettim ve maçın üçte birlik kısmı geride kalınca pes etmiştim."
Bittiğini biliyordum. Mücadele edemeyeceğimi biliyordum."
Snooker
Mark Williams uyuya kaldı
29/11/2021 - 19:50
https://i.eurosport.com/2012/05/01/836722.jpg
Oynadığı son maçın Crucible'da olmasını istediğini dile getiren Hendry, "Geriye dönüp baktığımda 'Kaybetmiş olsam bile iyi oynadım ve yapılacak her şeyi yaptım.' demek isterim." diye konuştu.
"13-2'lik bir utanç yerine verdiklerimle mutlu olduğum bir maç olmasını isterim."
Geri dönüşündeki sebebin kazanmak değil ancak Crucible'a yeniden dönebilmek olduğunu anlatan Stephen Hendry, kendisini bekleyen zorluğun farkında olduğunu belirtti.
"Sadece oraya gidebilmek için bile dört maç kazanmalıyım, nerdeyse küçük bir turnuva. Bu sebeple çok ama çok zor olacak. Ancak kendinize kolay hedefler koymanın da bir anlamı yok."
https://i.eurosport.com/2020/08/21/2867854.jpg
Hafta içerisinde Judd Trump'ın kendisi hakkında maç kazanabilmesinin şaşırtıcı olacağına dair açıklamaları da hatırlatılan efsane, Tiger Woods'un geri dönüşünden örnek verdi.
"Tiger Woods geri dönerken de aynı tarzda açıklamalar vardı. Genç oyuncuların ondan çok daha uzun vuruşlar yapabildiği ve bu yüzden yarışamayacağı türde açıklamalar."
"Herkes kendi fikrini ifade etme hakkına sahip. Judd'la yeni görüştük, bu konu hakkında gülüştük. İlk maçımı kazanarak "İşte buradayım." diyebilmek güzel olurdu."
Stephen Hendry, genel olarak turdaki oyuncu kalitesinin kendi en iyi yıllarına göre çok fazla artmadığını düşündüğünü ifade etti.
"Zirvedeki oyuncular harikalar. Ama halen daha "Burada benim yapmadığım hiçbir şey yok." dediğim snookerlar var."
Snooker
Mark Allen toparlanmaya çalışıyor
26/11/2021 - 16:04
Snooker
Murphy'den amatör sporcular çıkışı
24/11/2021 - 14:29