Yedi dünya şampiyonluğu ile bu alanda zirvede bulunan ve 2012 yılında emekliliğini açıkladıktan sonra edindiği iki senelik davetle tura geri dönem Stephen Hendry, John Higgins ve Ronnie O'Sullivan'ın turda halen daha gösterebildiği başarılı performansları hakkında konuştu.
John Higgins ve Ronnie O'Sullivan, Hendry emekliliğini açıkladığında dünya sıralamasında sırasıyla beş ve yedinci basamakta yer alıyordu. O günden bugüne üç dünya şampiyonluğu daha kazanan Ronnie O'Sullivan güncel sıralamada ikinci, son olarak Oyuncular Şampiyonası'nda şampiyon olan Higgins'se beşinci sırada bulunuyor.
https://i.eurosport.com/2021/03/02/3004715.jpg
Dünya Şampiyonaları
Dünya Snooker Şampiyonası'ndaki en güzel vuruşlar
07/05/2021 - 08:53
Stephen Hendry, turda yalnızca Judd Trump'ın önümüzdeki ay dünya şampiyonluğunu korumak için mücadele edecek Ronnie O'Sullivan seviyesinde bir istikrara sahip olabileceğini düşünüyor.
"Onların ilk dört çevresinde, kesinlikle ilk sekizde olacağını düşünüyordum."
"Oyun, sizin oynamak istediğiniz organizasyonları seçebileceğiniz şekilde değişti. Bu sebeple Ronnie her turnuvada oynamak zorunda kalmadı. Bu da ona yardımcı oldu."
"Bu, onların halen daha ne kadar iyi olduklarını gösteriyor. Sıralamaya katılan bütün oyuncular, bütün çinli oyuncular ve bütün genç oyuncular... Bu isimler [O'Sullivan ve Higgins], diğer tüm oyunculardan bir kafa üstün. Judd Trump'ı dışarda tutarsak."
"Bunu görmek inanılmaz. Bütün kredi onlara."
Snooker
"Yılın Oyuncusu" belli oldu: Judd Trump
06/05/2021 - 12:56
Snooker
"Süper-granit Mark"
04/05/2021 - 12:11