Dünya üç numarası Judd Trump, son olarak Tur Şampiyonası çeyrek finalinde Luca Brecel’e 10-6 mağlup olmuştu. 2020-21 sezonunda beş sıralama turnuvasında zafere uzanan 32 yaşındaki sporcu, bu yıl yalnızca Turkish Masters’ta kupanın sahibi oldu.
Galler Açık’ta final oynama başarısı gösteren Judd Trump, sıralama turnuvaları dışında Champion of Champions’ta da şampiyon olmuştu.
Benim snookerdaki amacım keyfini çıkarmak ve şu anda keyif almıyorum.” diyen Judd, Ronnie O’Sullivan’ın 2012-13 sezonunda yaptığı gibi ara verebileceğini anlattı.
Snooker
Şampiyonluğun anahtarı: İsteka topuna hakimiyet
13/05/2022 - 09:55
“Daha az turnuvaya katılmalı mıyım yoksa Ronnie gibi bir sezon ara mı vermeliyim bilmiyorum. Birkaç kez tatile çıkmayı planlıuyorum ama şu an için gelecek sezonun takvimi ilk aylar için harika gözükmüyor. Oynamak için pek fazla turnuva yok.”
“Bu yüzden belki de oyuna biraz ara vermek için en iyi şans ve zaman oradadır.”
https://i.eurosport.com/2022/03/25/3344239.jpg
“Benim için çok uzun üç sezon oldu ve bu zihinsel olarak zorlayıcı. Formu koruyamamamak ve zorlanmak, bunlar zihinsel olarak kabul etmesi zor.”
Koronavirüs önlemleriyle geride kalan 2019-20 ve 2020-21 sezonlarında sporcular sıkı kurallar altında ve odalarından nadiren çıkarak belli otellerde konaklamış, sezon içerisindeki turnuvaların birçoğu Milton Keynes’te bulunan Marshall Arena’da oynanmıştı.
“Sezon ne kadar erken biterse benim için o kadar iyi. Önümdeki bu iki üç haftada yapacağım en iyi şey Dünya Şampiyonası’na kadar oynamamak olur. Belki snookerdan zihnimi temizlemeli ve Sheffield’a öyle gitmeliyim. Şu anda Dünya Şampiyonası’nda bile oynamak istemiyorum. Bu yüzden uzaklaşıp düşüneceğim.”
“Bu kötü bir sezon oldu. Oyunumdan keyif almıyorum ve kazansam bile bunlar çok zor ve ucu ucuna oldu. Bu yüzden sezon ne kadar erken sona ererse o kadar kolar ara verebilirim ve yeni sezona hazırlanabilirim, benim için daha iyi.”
"Şu anda Dünya Şampiyonası benim için beklenti olmayan herhangi başka bir turnuva gibi. Oraya gideceğim çünkü gitmek zorundayım.”
Snooker
Ronnie O’Sullivan’dan devam kararı
11/05/2022 - 14:33
Snooker
Sezonun oyuncusu Neil Robertson
07/05/2022 - 14:50