Dünya bir numarası Judd Trump, Masters'ın hemen öncesi pozitif sonuçlanan koronavirüs testi sebebiyle yılın ilk Triple Crown etkinliğinde boy gösterememişti. İzolasyon süresini tamamlayan ve yarın başlayacak German Masters'ta istekasına kavuşacak olan Trump, World Snooker Tour'un internet sitesine konuştu.
"İlk iki gün izlemesi gerçekten çok zor oldu. Oturup izolasyondan çıkmak için süremin bitmesini beklemek zorundaydım."
"German Masters'ta oynayacağımı biliyordum ki bu da güzel bir şey. Çünkü o anı bekleyebiliyorsunuz. Umuyorum ki bu tecrüne beni bu hafta oynamak için daha aç bir hale sokmuştur. "
Dünya Şampiyonaları
Dünya Snooker Şampiyonası'ndaki en güzel vuruşlar
07/05/2021 - 08:53
Son zamanlarda sürekli iyi oynadığı için maç izleme fırsatı yakalayamadığını itiraf eden Judd Trump, snookera kenardan bakıyor olmanın kendisine farklı geldiğini de gizlemedi.
"Farklı bir senaryoydu. Bundan birkaç sene önce Neil Robertson'ın Masters'a katılamaması gibi bir durumdu. O süreç, onun bu son zamanlarda başardıkları için itekledi."
"Umarım ben de bu durumu motive olmak için kullanabilirim. Sezonun geri kalanını dört gözle bekliyorum. Tıpkı Noel öncesi World Grand Prix finalinde Jack Lisowski'ye karşı nerede bıraktıysam o noktadan devam etmek istiyorum."
https://i.eurosport.com/2020/12/29/2962694.jpg
Geçtiğimiz yılının German Masters finalinde Robertson'a karşı sıkı geçen maçı 9-6 kazanarak bu yıl turnuvaya son şampiyon olarak başlayacak olan Judd Trump, oyununa dair yorum yaptı ve "safety" oyununun kendisini şampiyonluğa götürdüğünü ifade etti.
"Neil'e karşı oyun bazen biraz tıkanabiliyor. Çünkü bazen çok düşünüyor ve bu durum oyunu bölebiliyor."
"En iyi oyunumu oynayamıyorsam birkaç frame bekleyip oyunu zorluğu görmek önemli. Bazen iyi şanlar yakalamaya başlamadan önce birkaç adım geriye atmanız gerekli olabiliyor."
"Farklı şekillerde maç kazanabiliyor olmak bana çok güven veriyor. İyi oynamadığım zamanlarda bile kazanmak için bir şansımın olduğunu biliyorum. Bu da bana maçın içine girebilmek için çok fazla inanç veriyor."
"Safety oyunumun en iyi değilse de en iyilerden biri olduğunu düşünüyorum. Eğer iyi bir seri yakalamışsam da mağlup edilmesi zor bir rakibim."
Snooker
"Yılın Oyuncusu" belli oldu: Judd Trump
06/05/2021 - 12:56
Snooker
"Süper-granit Mark"
04/05/2021 - 12:11