Kuzey İrlanda Açık'ta şampiyonun belirlenmesine yalnızca üç maç kaldı. Nitekim çeyrek finalleri geride bıraktığımız turnuva, bugün 11 frame üzerinden oynanacak yarı final maçlarıyla devam edecek. Mark Selby ve Neil Robertson gibi isimlerin ilk turlarda elendiği turnuvada, Ronnie O'Sullivan ve Judd Trump yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Nitekim çeyrek finalde Junhui Ding ile karşılaşan son Dünya Şampiyonu O'Sullivan, 2-0 geriye düşmesine rağmen maçı 5-2 kazanarak yarı finale yükseldi.

Ronnie O'Sullivan, Norveçli Kurt Maflin'i 5-3'le geçen Allister Carter'la bugün saat 16:00'da başlayacak maçta karşılaşacak. İkilinin 2018 Dünya Şampiyonası'nda oynadığı son maçını Ali Carter kazanmıştı. Fakat maçtan hafızalarda kalan oyuncular arasında gerçekleşen sözlü ve fiziksel atışma olmuştu.

Snooker
"Judd Trump'ın en zor maçı bana karşı olmayacak"
BIR GÜN ÖNCE

Günün ikinci yarı finalinde dünya bir numarası Judd Trump, Yao Bingtao'yu 5-2'yle geçen David Grace ile kozlarını paylaşacak. Marshall Arena, Milton Keynes'te dün oynadığı rakibi Scott Donaldson'ı 5-1'lik rahat bir sonuçla geçen Judd Trump, masanın yeni örtüsüne alıştıktan sonra işlerin kendisi için daha iyi gittiğini ifade etti.

Yarı finalistlerin 20 bin strelini cebine koyduğu turnuvada, final maçı yarın saat 16:00'da başlayacak. 2018 ve 2019 Kuzey İrlanda Açık finalleri, Judd Trump ve Ronnie O'Sullivan arasında oynanmış ve iki maç da 9-7 Trump'ın üstünlüğüyle noktalanmıştı.

Snooker
ÜÇLÜ TACIN İLK CEMRESİ
23/11/2020 - 08:54
Northern Ireland Open
Kuzey İrlanda Açık'ta Judd Trump rüzgârı
22/11/2020 - 22:16