Kyren Wilson, yarın başlayacak Masters turnuvasında kariyerinin ilk Triple Crown zaferini elde etmek istiyor. 29 yaşındaki sporcu, 2020 senesinde kariyerinde ikinci kez majör bir turnuvada final oynamış ve Dünya Şampiyonası'nda Ronnie O'Sullivan'ın ardından ikinci olmuştu.

Eurosport UK'e konuşan Wilson, Masters'ı kazanmak için motive olduğunu çünkü annesine bir gün Masters'ın harika kupasını eve götüreceğine söz verdiğini anlattı.

Snooker
Stephen Hendry, Dünya Şampiyonası'nda geri dönebilir
18/01/2021 - 10:45

Son dört Masters turnuvasına da katılan İngiliz isim, 2018 senesinde finalde Mark Allen'a 10-7'lik skorla mağlup olmuştu.

WST Dünya Sıralaması'nda beşinci basamakta bulunan Wilson, son yıllarda the Masters'ın kazandığı prestijden bahsetti.

"Dünya Şampiyonası'ndan sonra bence ikinci sırada yer alıyor. Kesinlikle Birleşik Krallık Şampiyonası'nı geride bıraktı. Muhtemelen bizim en gösterişli etkinliğimiz."

"Geçtiğimiz yıl harika görünüyordu. Bütün o koltuklar, bar alanı, arena ve süslü ışıklandırmalar. IT kendi yolunu buldu deyim yerindeyse. Bunun bir parçası olduğum için çok mutluyum ve iyi performans göstermek istiyorum."

https://i.eurosport.com/2018/01/21/2251076.jpg

Kyren Wilson, Matsers şampiyonuna takdim edilen Paul Hunter Kupası'nı çok beğendiğini gizlemedi.

"Bence en güzel gözüken kupa - harika duruyor. Annneme bir gün kazanacağıma söz verdim, bunu gerçekleştirmeye çalışacağım."

Wilson, kendisi adına başarıyla tamamladığı 2020 yılına dair hislerini de paylaştı.

"Geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonası için çok ama çok çalıştım. Turnuvadan altı hafta öncesinden itibaren günde altı-sekiz saat antrenman yapıyordumç O kadar istekliydim ki, şampiyonluğu kazanacağıma tüm benliğimle inanmıştım."

"İstikrarlı bir performans sergiledim. Sıralamamın gösterdiği yerde performans sergilediğimi düşünüyorum. Ancak bu her zaman kolay olmuyor çünkü bugünlerde standart çok yüksek."

Triple Crown'da daha önce kaybettiği iki finale sinirle bakmak yerine onları tecrübe olarak kullanacağın söyleyen Wilson, en yüksek seviye oyunculara karşı olan maçlarda bazen durup " Rakibim kazanmayı haketti." diyebilmek gerektiğini düşünüyor.

https://i.eurosport.com/2020/08/16/2865688.png

İlk olarak kısıtlı sayıda seyirciyle oynancağı Alexandra Palace'ta oynanacağı açıklanan Masters'ın, daha sonra ülkede uygulanan yeni yasaklarla birlikte seyircisiz olarak Milton Keynes'e alınmasına dair de konuşan Wilson, "Otelde kapalı kalmak zor olsa da ikinci sokağa çıkma yasağı döneminde de snookerın devam edebilecek olması çok iyi. Oynayabileceğimiz turnuvalar olduğu için şanslıyız."

The Masters
The Masters : Şampiyon Yan Bingtao final röportajı
18/01/2021 - 09:16
The Masters
The Masters : Yan Bingtao, stüdyoda Ronnie O'Sullivan'la konuştu
18/01/2021 - 01:24