Kyren Wilson, yarın başlayacak Masters turnuvasında kariyerinin ilk Triple Crown zaferini elde etmek istiyor. 29 yaşındaki sporcu, 2020 senesinde kariyerinde ikinci kez majör bir turnuvada final oynamış ve Dünya Şampiyonası'nda Ronnie O'Sullivan'ın ardından ikinci olmuştu.
Eurosport UK'e konuşan Wilson, Masters'ı kazanmak için motive olduğunu çünkü annesine bir gün Masters'ın harika kupasını eve götüreceğine söz verdiğini anlattı.
Son dört Masters turnuvasına da katılan İngiliz isim, 2018 senesinde finalde Mark Allen'a 10-7'lik skorla mağlup olmuştu.
Snooker
Mark Williams'tan sezon değerlendirmesi
11/06/2022 - 18:55
WST Dünya Sıralaması'nda beşinci basamakta bulunan Wilson, son yıllarda the Masters'ın kazandığı prestijden bahsetti.
"Dünya Şampiyonası'ndan sonra bence ikinci sırada yer alıyor. Kesinlikle Birleşik Krallık Şampiyonası'nı geride bıraktı. Muhtemelen bizim en gösterişli etkinliğimiz."
"Geçtiğimiz yıl harika görünüyordu. Bütün o koltuklar, bar alanı, arena ve süslü ışıklandırmalar. IT kendi yolunu buldu deyim yerindeyse. Bunun bir parçası olduğum için çok mutluyum ve iyi performans göstermek istiyorum."
https://i.eurosport.com/2018/01/21/2251076.jpg
Kyren Wilson, Matsers şampiyonuna takdim edilen Paul Hunter Kupası'nı çok beğendiğini gizlemedi.
"Bence en güzel gözüken kupa - harika duruyor. Annneme bir gün kazanacağıma söz verdim, bunu gerçekleştirmeye çalışacağım."
Wilson, kendisi adına başarıyla tamamladığı 2020 yılına dair hislerini de paylaştı.
"Geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonası için çok ama çok çalıştım. Turnuvadan altı hafta öncesinden itibaren günde altı-sekiz saat antrenman yapıyordumç O kadar istekliydim ki, şampiyonluğu kazanacağıma tüm benliğimle inanmıştım."
"İstikrarlı bir performans sergiledim. Sıralamamın gösterdiği yerde performans sergilediğimi düşünüyorum. Ancak bu her zaman kolay olmuyor çünkü bugünlerde standart çok yüksek."
Triple Crown'da daha önce kaybettiği iki finale sinirle bakmak yerine onları tecrübe olarak kullanacağın söyleyen Wilson, en yüksek seviye oyunculara karşı olan maçlarda bazen durup " Rakibim kazanmayı haketti." diyebilmek gerektiğini düşünüyor.
https://i.eurosport.com/2020/08/16/2865688.png
İlk olarak kısıtlı sayıda seyirciyle oynancağı Alexandra Palace'ta oynanacağı açıklanan Masters'ın, daha sonra ülkede uygulanan yeni yasaklarla birlikte seyircisiz olarak Milton Keynes'e alınmasına dair de konuşan Wilson, "Otelde kapalı kalmak zor olsa da ikinci sokağa çıkma yasağı döneminde de snookerın devam edebilecek olması çok iyi. Oynayabileceğimiz turnuvalar olduğu için şanslıyız."
Snooker
Şampiyonluğun anahtarı: İsteka topuna hakimiyet
13/05/2022 - 09:55
Snooker
Ronnie O’Sullivan’dan devam kararı
11/05/2022 - 14:33