Mark Williams, harika kariyeri boyunca üç dünya şampiyonluğu kazandı ancak bu sezon bazı zorluklar yaşadı.
Galli oyuncu şimdi ise dikkatini yeni nesil snooker yıldızlarına çeviriyor. Williams, Jackson Page ve 15 yaşında Dünya Şampiyonası'nda eleme maçı kazanan en genç oyuncu olarak dikkatleri üzerine çeken Liam Davies'e akıl hocalığı yapıyor.
Britanya Açık'ta zafere ulaşan ancak Masters ve Dünya Şampiyonası'ndaki performansları sonrası tepetaklak bir sezonu geride bırakan Williams, özellikle Neil Robertson ve Judd Trump'a karşı almış olduğu kritik yenilgilere değindi.
Snooker
Şampiyonluğun anahtarı: İsteka topuna hakimiyet
13/05/2022 - 09:55
Britanya Açık zaferi ile beraber kariyerindeki 24. sıralamada turu şampiyonluğunu kazanan Galli isim, "Neil ve Judd'a karşı oynadığım maçlardan birkaçını kazanabilseydim sezonum çok daha iyi olabilirdi ancak bu sonuçlar benim için kazançtır." şeklinde konuştu.
https://i.eurosport.com/2022/04/23/3360325.jpg
"Judd'a karşı 7-1 geriye düşünce çok zorlandım. Daha sonra 16-15 öne geçtim ve birkaç şansı değerlendiremedim. Baskı oluşunca hatalar yaptım. Crucible'da bu tür şeyler yaşandı. 7-1'den dönünce çok fazla hayal kırıklığına uğramadım çünkü sonuçtan memnundum."
"Britanya Açık'ta son 30 yılın en kötü performansını gösterdim ama kupayı kazandım. Sezonun geri kalanında ise harika performanslar ortaya koydum ama hiçbir şey kazanamadım. 47 yaşında gösterdiğim olduğum oyundan dolayı tartışamam."
Akıl hocalığı yaptığı iki yetenek hakkında konuşan dünya sekiz numarası, "Jackson ve Liam'ı izlemeyi seviyorum çünkü korkuları yok. Liam'ın uzun bir yol kat etme potansiyeli var. Bence o yaşta bu kadar yetenekli oyuncular tura 'Turnuva Kartı' ile katılmalı. Onlar oyunun geleceği." ifadelerini kullandı.
Snooker
Ronnie O’Sullivan’dan devam kararı
11/05/2022 - 14:33
Snooker
Sezonun oyuncusu Neil Robertson
07/05/2022 - 14:50