Snooker

Mr. Maximum

Share this with
Copy
Share this article

Willie Thorne has died at the age of 66.

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
17/06/2020 at 11:23

Willie Thorne, bugün 01:55’te hayatını kaybetti. 66 yaşında hayata veda eden efsanevi snooker oyuncusu, kendi döneminin en iyilerinden biriydi.

Willie Thorne, 66 yaşında, İspanya’da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Thorne’le ilgilenen Julie O’Neill, “Willie Thorne, 01:55’te uzun bir süredir verdiği kanser savaşını maalesef kaybetti.” dedi.

Snooker

Sheffield’a giden yol #3: Mark Selby

10/07/2020 AT 15:16

“Willie septik bir şok geçirdi. Herhangi bir tedaviye yanıt vermiyordu. Bu nedenle hastane, makinaları kapatmaya karar verdi. Son dakikasına kadar onun yanındaydım. Ona hayranlarından gelen mesajları okudum. Çok huzurlu bir şekilde, acı çekmeden ve çocuklarına onları sevdiğini söyledikten sonra hayata veda etti.”

Snooker’da Mr. Maximum olarak bilinen Thorne, 1980’lerde, snooker’ın popülerleşmeye başladığı yıllarda, bu sporun yıldızlarından biriydi. Dünya sıralamasında ilk yediye girmişti. 1985’te İngiltere Şampiyonası’nda Steve Davis’e kaybettiği maçtaki performansı, hâlen daha en iyi final performanslarından biri olarak gösteriliyor.

Gary Lineker, Thorne’un ölümünün ardından, “Arkadaşım Thorne’un ölüm haberini aldığım için çok ama çok üzgünüm. Hayatımda tanıdığım en iyi insanlardan biriydi. Muhteşem bir snooker oyuncusu ve iyi bir adamdı. Huzur içinde yat Willie.” dedi.

Ronnie O’Sullivan ise, “Bu güzel adama dair söyleyeceğim şey, ne kadar iyi bir oyuncu ve insan olduğudur. İrlanda’da onunla bir hafta geçirdim ve o haftayı asla unutamıyorum. Snooker dünyası seni özleyecek. Huzur içinde yat WT.” dedi.

Snooker

2020 Snooker Dünya Şampiyonası rehberi

09/07/2020 AT 08:57
Snooker

Sheffield’a giden yol #2: Neil Robertson

03/07/2020 AT 14:44
Related Topics
Snooker
Share this with
Copy
Share this article