Geçtiğimiz yılın şampiyonu ve dünya iki numarası Ronnie O'Sullivan, 10-6 geriye düştüğü maçta 11-10 öne geçti ve oyunun son bölümü büyük bir heyecana sahne oldu. Maçın kalan son dört frameinde 87,136 ve 85 puanlık üç seri üreten McGill, maçı da 13-12 kazanmasını bildi.
Maç sonu konuşan Ronnie O'Sullivan, zihinsel olarak iyi bir durumda olduğunu ve snooker oynamaktan keyif almaya devam etmek için umutlu olduğunu dile getirdi.
"Oyunumdan, monoton bir şekilde devam etmekten, harika oynayamamaktan ve harika oynayamadığım için keyif alamamaktan hoşlanmıyordum."
Snooker
Mark Williams'tan sezon değerlendirmesi
11/06/2022 - 18:55
"Ancak bu akşam her şey istediğim gibi olmasa da zihinsel olarak bunu kontrol edebildim ve odaklanarak mücadele etmeyi deneyebildim."
"Yalnızca oynamayı sevdiğim için geri gelmeyi başardım."
https://i.eurosport.com/2021/04/23/3119901.jpg
"Golf izleyenler bilecektir, 17 berbat çukur oynadıktan sonra biraz güzel vuruş yaparsınız ve 'Oyunu tekrar seviyorum.' dersiniz. Snooker da böyle ve benim devam etmemi de bu sağladı.
Spor psikologu Steve Peters'la çalışan Ronnie O'Sullivan bu ortaklığın kendisine sağladığı olumlu havadan da bahsetti.
"Ara sıra harika hissediyorum. Bununla alakalı alakalı sorun yaşıyordum."
Steve Peters'la çok sıkı çalıştım. Buradan aldığım en iyi şey snookerdan keyif almam ve keyif alacak yolu da buldum."
"Kaybetmek hayal kırıklığı yaratıyor ama snooker oynadığım iyi bir hayatım var."
"Benim için [bu sezon] sona erdi, ancak daima daha iyi olacak."
https://i.eurosport.com/2021/04/19/3117696.jpg
Günün sürprizine imza atan Anthony McGill'se emeklerinin karşılığını aldığı için hissettiği mutluluğu mikrofonlarla paylaştı.
"Bu çok şey ifade ediyor. Snooker'a çok fazla efor harcıyorum, çok antrenman yapıyorumm ve turnuvalarda yalnızca yeniliyorum. Bu sizi demoralize ediyor."
"Açıkçası büyük bir maç kazandığınızda ve böyle oynadığınızda... öylece oldu [maç sonu tepkisi] ve onu yapmak istemiyordum. Bu maç çok şey ifade ediyor."
"Ne kadar çok insana karşı oynayabiliyorsak o kadar iyi. Yüzde 50 taraftar demek Ronnie O'Sullivan'a karşı oyarken yüzde 100 anlamına geliyor, çünkü taraftarar iki kat ses çıkartıyor. Bu çok kaliteliydi."
Geçen senenin yarı finalisti McGill, maçın başındaki oyunundan kıvançla bahsetti.
"Gerçekten çok iyi oynadım. Bu çok kolay hissettirdi. Pot kaçırdığımı hatırlamıyorum."
"Ancak sonra Ronnie geri döndü ve o kadar kolay hissettirmedi. Frame frame oynamaya ve sürüklenmemeye çalışıyordum. İyi hissettim ve maç sonunda üretmeyi başardım."
"Çok fazla antrenman yapıyorum ve bazen bunun ödülünü alamadığımı hissediyorum. Geçen sene kaybetmek gerçekten çok sinir bozucuydu ve bu şekilde büyük bir maç kazanmak çok iyi hissetiriyor."
Snooker
Şampiyonluğun anahtarı: İsteka topuna hakimiyet
13/05/2022 - 09:55
Snooker
Ronnie O’Sullivan’dan devam kararı
11/05/2022 - 14:33