Snooker Dünya Şampiyonası'nda çeyrek finalde Judd Trump'a karşı mücadele eden Shaun Murphy, koronavirüs pandemisi nedeniyle Marsall Arena, Milton Keynes'te düzenlenen turnuvalarda "oldukça karanlık günler" geçirdiğini söyledi. World Snooker Tour, 2020 sezonu turnuvalarının büyük bir bölümünü pandemi nedeniyle Milton Keynes'e almış ve oyuncular da sıkı izolasyon koşulları altında mücadele etmişti.
2005 dünya şampiyonu, ikinci turda kazandığı Yan Bingtao maçının ardından bu süreçte deneyimlediği sorunları anlattı.
2015 finalinde Stuart Bingham'a 18-15 kaybetmesinden sonra ilk çeyrek finale yükselen Murphy, koronavirüs testi kurallarına rağmen seyircilerin Crubicle'a dönüşünün mental olarak kendisini ciddi oranda iyi hissettirdiğini söyledi
Snooker
"Golf ya da Formula 1'i seçerdim"
28/06/2021 - 13:15
"Yalnızca bir adam olarak, geçtiğimiz 12 ay zihinsel olarak gerçekten zorlandım."
"Milton Keynes'te otel odasına sıkışmış olarak geçen oldukça karanlık günler oldu. Çok zor zamanlar oldu."
"Eve yapılan çok zor aramalar. Evdeyken kötü bir haldeydim. Normalden farklı olarak karamsar, huysuz ve sinirliydim. Ki bu da kendisini gösterdi."
"Buraya sporcu olarak bulunduğum pozisyon ve bilet alarak gelme emeğini gösteren herkes için yenilenmiş bir minnettarlıkla geldim."
"Burada, bu hafta basit ve direkr olmak zor. Seyircilerin gelmiş olmasından dolayı çok minnettarım ve bu da benim oyunuma bir şeyler ekledi."
25 frame üstünden oynanan ve devam eden çeyrek final müsabakasında Shaun Murphy ve Judd Trump arasında 4-4'lük eşitlik bulunuyor.
Dünya Şampiyonaları
Dünya Snooker Şampiyonası'ndaki en güzel vuruşlar
07/05/2021 - 08:53
Snooker
"Yılın Oyuncusu" belli oldu: Judd Trump
06/05/2021 - 12:56