Dünya iki numarası Neil Robertson, the Masters ilk turunda 3-1 ve 5-3 önde götürdüğü maçta Yan Bingtao'ya 6-5 kaybetmesinin ardından Eurosport'a konuştu. Robertson, kariyerindeki ilk Masters turnuvasını oynayan 20 yaşındaki rakibinin oyun olgunluğundan övgü dolu sözlerle bahsetti.

"Benimle güvenlik kısmında mücadele edebilecek 20 yaşındaki tek isim olabilir."

Snooker
German Masters yarın başlıyor
DÜN - 22:19

"Diğer bir sürü oyuncu işi sizin için kolay kılıyor çünkü Ronnie veya Judd gibi oynamaya çalışıyorlar ve bu durum da aslında benim işime geliyor."

Avustralyalı sporcu, Bingtao'nun kararlılığını kendi yaş grubundaki gençlerle kıyasladı.

"Yan 20 yaşında olmasına rağmen sanki 40 yaşında bir oyuncunun tecrübesine sahip. Onu ne kadar övsem az. Bütün özelliklere sahip, kararlılık ve kazanma açlığı; turnuvaları kazanmayı denemesi. Bunu genç bir oyuncuda görmek gerçekten çok güzel."

"Çoğu durmaksızın sosyal medyada zaman geçiriyor ve snooker masasında ne yaptıklarından çok havuzdan nasıl bir görüntüyle çıktıklarına önem veriyor. Kariyerlerinde bir şeyler başarmak isteyen çocuklara bu saygıyı göstermek zorundayız."

https://i.eurosport.com/2021/01/12/2969916.jpg

Kendi performansını da "harika değildim" diye nitelendiren son Kuzey İrlanda Açık şampiyonu, hazrılıklarını tamamlasa da Noel zamanı nişanlısı ve çocukları ile birlikte Norveç'e gittiği için hiç de pişman olmadığını anlattı.

"Hayatınızı yaşamalısını ve Noel zamanı Norveç'te omak Mille ve çocuklar için çok önemli. Bunu için pişmanlık duymuyorum."

Snooker
Judd Trump, German Masters için fazlasıyla motive
DÜN - 15:40
Snooker
"John Higgins'ten bir şeyler öğrenmek istedim."
21/01/2021 - 14:27