Ronnie O’Sullivan, WST Dünya Sıralaması’nda bir numaraya ulaştıktan birkaç hafta sonra the Crucible’da kariyerinde yedinci kez Dünya Şampiyonu olmayı başardı. 46 yaşındaki O’Sullivan, aynı zamanda turnuva boyunca gösterdiği harika performansla beğeni topladı.
Eurosport’tan Desmond Kane’in sorularını yanıtlayan Ronnie, Dünya Şampiyonası’nda kupaya uzanırken oyununun detaylarını anlattı. Bazı zamanlar, beyaz topun adeta bir teli takip ettiğini hissettim.” diyen Roket, masada istediği vuruşları kolaylıkla yapabildiğinin altını çizdi.
"Topu istediğim yere gönderebiliyordum. Hatta bazen topların nerede olduğunun hiç önemi olmuyordu. Yapmam gereken bazı anahtar vuruşlar olduğunu biliyordum ve bunları yapabileceğimden emindim.”
Snooker
Ronnie O’Sullivan’dan devam kararı
11/05/2022 - 14:33
Ronnie O’Sullivan, şampiyonluğa giden yolda rakiplerine karşıüstün bir performans gösterdi. Zira ilk üç turda David Gilbert’ı 10-5, Mark Allen’ı 13-4 ve Stephen Maguire’ı 13-5’le geçen Roket, yarıfinalde 1992 jenerasyonunun diğer efsanevi ismi John Higgins’i 17-11 mağlup etmeyi başardı. Kupa maçında Judd Trump’la karşı kaşıya gelen Ronnie O’Sullivan, ilk günü 12-5 önde kapattı ve maçı da 18-13 kazandı.
“En iyi potçu veya herhangi bir departmanda en iyisi olduğumu düşünmüyorum. 17 gün boyunca her departmanda gösterdiğim 10 üzerinden sekiz veya dokuzluk istikrar beni ileriye taşıdı. Her arenada mücadele ediyordum ve her şeyi gayet iyi yapıyordum.”

Dünya Şampiyonası: Ronnie O'Sullivan'dan 118'lik seri

“Bir sürü framede önemli kırılma noktaları vardı. John’a karşı yakın olanları kazanınca, bir şansınız olduğunu biliyorsunuz.”
“Frameleri büyük farklarla kazanmak iyidir. Ama bir noktada böyle etkinliklerde kendiniz kadar iyi sayı üreten biriyle karşılaşacaksınız ve o noktada iş zor olanları kimin atabildiğiyle alakalı oluyor.”
Snooker
Sezonun oyuncusu Neil Robertson
07/05/2022 - 14:50
Snooker
"50’li yaşlarımın ortalarına kadar oynayabilirim"
04/05/2022 - 17:53