Üç kez dünya şampiyonluğu yaşamış olan Selby, 11 saatin üzerinde süren yarı final maçında Bingham'ı 17-15 mağlup etmişti.
Stuart Bingham, verdiği röportajda Mark Selby'nin kendisini kasıtlı bir şekilde yavaşlattığını, abartılı bir şekilde sevindiğini itiraf etmiş ve Leicester'lı oyuncuya karşı saygısının azaldığını paylaşmıştı. Öte yandan eleştirilere cevap veren Mark Selby'se her maç en iyi oyununu oynama arzusunda olduğunu ifade etti.
"Hayatım boyunca, hiçbir maçta kurallar içerisinde olsa da uygunsuz olan hiçbir şey yapmayı denemedim. Yalnızca oraya çıkıp en iyimi yapmaya çalışıyorum, yaptığım tek şey bu."
Snooker
"Golf ya da Formula 1'i seçerdim"
28/06/2021 - 13:15
"Babam bana her zaman derdi ki 'Son top pot yapılana kadar oraya çık ve her şeyini ver, en azından dik durabilir ve pişmanlık duymadığını dile getirebilirsin, onlara her galibiyeti öyleyece vermediğin için."
"Bu nedenle amacım oraya çıkmaktı. Maçın nasıl gelişeceğini, topların nasıl hareket edeceğini tahmin edemezsiniz."
Stuart, muhtemelen bunu maçın sıcaklığıyla söylemiştir. Çünkü kaybetti."
Selby, Bingham'la aynı ortalama vuruş süresine sahip oldukları gerçeğine de dikkat çekti.
"İkimiz de vuruş başına 28 saniye süreye sahiptik, ki bu yavaş. Fakat benimle aynı süreye sahip olarak gerçekten beni eleştiremez."
https://i.eurosport.com/2021/05/01/3124249.jpg
Bingham, Eurosport'a yaptığı açıklamada Selby'nin yavaş oyunuyla bilindiğini ve bunu sergilediğini söylemişti ve kritik framede kazanmadan önce kutlama yapmasını eleştirmişti.
Selby böyle, bu yaptıklarıyla biliniyor."
"O bir şeyler yaptı ve beni yavaşlattı. Eğer olaya bu açıdan bakarsanız, beni mağlup etmek için bu şekilde yapması gerekiyordu."
"Kendiniz hakkında öğreniyorsunuz ve rakibiniz hakkında öğreniyorsunuz. Birbirimize daha çok saygı duyuyoruz diye düşünüyordum. Ve maç topunu pot yapmadan önce sevinmek, belki ona karşı biraz saygımı kaybettim."
"Ben öyle yapmazdım, bu sebeple başka insanların bunu yapmamasını beklememeliyim sanırım. Benim için açıkça maça acı bir tat kattı."
Mark Selby, final maçındaki rakibi Shaun Murphy'e karşı ilk günü 10-7'lik üstünlükle kapattı. Dünya şampiyonu bugün 15.00 ve 21.00'da başlayacak seansların sonucunda belli olacak.
Dünya Şampiyonaları
Dünya Snooker Şampiyonası'ndaki en güzel vuruşlar
07/05/2021 - 08:53
Snooker
"Yılın Oyuncusu" belli oldu: Judd Trump
06/05/2021 - 12:56