2019-2020 snooker sezonu sıra dışı bir olayla başladı.
Sezonun ilk sıralama turnuvası Riga Masters'a son şampiyon unvanıyla katılması planlanan Neil Robertson, uçağının zamanında Letonya'ya varamaması sebebiyle turnuvayı kaçırdı. Avustralya oyuncunun yanı sıra 2019 Dünya Şampiyonası'nın çeyrek finalisti Kyren Wilson, Harvey Chandler, Jamie O'Neill, Duane Jones, Louis Heathcote ve Joe O'Connor da maça çıkamadan şampiyonadan elenen isimler oldular.
Twitter üzerinden hayal kırıklığını paylaşan Robertson, özel bir jetin inişi sebebiyle uçuşlarının ertelendiğini ve ardından fırtına gelince uçaklarının kalkamadığını belirtti.
British Open
Brisith Open - Elliot Slessor
22/08/2021 - 09:56
Dünya 8 numarası Kyren Wilson da, "Riga'da sezonun ilk sıralama turnuvasını kaçırdığım için çok üzgünüm. Geçtiğimiz gün yaşanan çılgınlıklar uçuşumuza engel oldu. Bu organizasyondan oldukça keyif alıyorum ve umarım ki önümüzdeki yıl orada olurum." ifadelerini kullandı.
Neil Robertson'ın ilk turda karşılaşacağı Robert Milkins'in de turnuvaya katılmamasıyla birlikte, bu maçtan galip çıkacak isimle karşılaşması beklenen Ben Woollaston doğrudan tur atlamış oldu.
26-28 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Riga Masters, Eurosport'tan canlı olarak ekranlara geliyor.
Snooker
"Hayal kırıklığına uğradım - son iki yıldaki en iyi oyuncu benim"
21/08/2021 - 08:09
British Open
British Open : 1. Tur - Brecel, yüzlük seri yapıyor
18/08/2021 - 12:52