Eurosport'un The Break podcastine konuk olan Jimmy White, 5 Nisan Pazartesi akşamı Stephen Hendry'e karşı oynayacağı Snooker Dünya Şampiyonası Eleme maçı öncesi turdaki geleceği için mücadele ettiğini söyledi.
Maça karşı güveninin tam olduğunu vurgulayan White'ın altı Dünya Şampiyonası ikinciliği bulunurken rakibi Stephen Hendry yedi dünya şampiyonluğu ile bu alanda zirvede yer alıyor.
Jimmy White, Dünya Şampiyoası finalinde de mağlup olduğu Hendry'e karşı kaybettiği finallerin rövanşını kazanmak gayesinde olmadığını söyledi.
Snooker
"Golf ya da Formula 1'i seçerdim"
28/06/2021 - 13:15
"Turdaki kartım için savaşmak istiyorum. Cebelitarık'ta ve bir sonraki turnuvada biraz form yakaladım."
"Bir süredir iyi oynuyorum ancak bunu maçta gerçekleştirmediğinizde pek de önemli değil. Kendime çok güveniyorum."
https://i.eurosport.com/2021/04/01/3021699.jpg
"Onu on kez üst üste yenecek olsam bile hiçbir Dünya Şampiyonası finalinin intikamını almazdım. Eurosport'a bu maçı canlı yayınladığı ve snooker izleyicilerine seyretme şansı verdiği için memnunum."
White, geçtiğimiz ay çaylak Joe O'Connor'a karşı 4-3'le galip geldiği maçın kendisine güven verdiğini ve geri dönüşünün "bitmekten çok uzak" olduğunu açıkladı.
"Cebelitarık'a giderken durumun bir yere gittiğini anladım. Etrafımdaki insanlarla konuştum ve kendi kendime dedim ki 'Eğer üretmeye başlamazsam turda var olma şansım yok.' "
"Şanslıyım ki Joe O'Connor'a karşı biraz form yakaladım ve maçı kazanmayı başardım. O günden beri oyunum çok daha güçlü hale geldi. Kendimi iyi bir pozisyona soktum ve turda özel davet olmadan da kalabilirim."
"Umuyorum ki antrenman masasındaki formumu turnuvalara taşıyabilir ve belki de birini kazanabilirim çünkü o kadar iyi oynadığımı düşünüyorum. Buna odaklıyım."
Dünya Şampiyonaları
Dünya Snooker Şampiyonası'ndaki en güzel vuruşlar
07/05/2021 - 08:53
Snooker
"Yılın Oyuncusu" belli oldu: Judd Trump
06/05/2021 - 12:56