"Tek Teker Arif" lakabıyla hayatımızda yer alan ancak dört sene önce motor kazasında kaybettiğimiz Arif Razgatlıoğlu'nun 7 yaşından beri motosiklet üzerinde şov yapan oğlu Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nda zafere ulaştı.
2015-2020 yılları arasında İngiliz yarışçı Jonathan Rea'nin hegemonyası altında geçen Dünya Superbike Şampiyonası'nın artık yeni bir şampiyonu var: Toprak Razgatlıoğlu!
Topraz Razgatlıoğlu, Endonezya'daki yarış öncesinde mutsuzdu. Mandalika'daki antrenman turlarında ve pole pozisyonu için ilk sırayı elde eden 25 yaşındaki şampiyon, Endonezya'da cumartesi günkü ilk yarışın pazar gününe ertelenmesi nedeniyle mutlu olmadığını söylemişti.
Aragón
Dünya Superbike Şampiyonası - Aragon | Jonathan Rea
08/04/2022 - 13:11
https://i.eurosport.com/2021/11/21/3257553.jpg
"Bu durum nedeniyle gerçekten mutlu değilim. Sadece kendim için değil, Jonathan için de mutlu değilim. Her yarışta mücadele ediyoruz. Yarın iki uzun yarış olacak. Muhtemelen biraz daha kolay olacak ancak ben elimden geleni yapacağım çünkü ben galibiyet için savaşmaya çalışacağım. Yarın için hava koşullarının nasıl olacağını bilmiyoruz. Yarın neler olacağını göreceğiz. Dünya Superbike Şampiyonası'nda ilginç bir sezon oluyor. Herkes kimin şampiyon olduğunu yarın görecek."
Toprak, dünkü açıklamalarından sonra bugün Dünya Superbike Şampiyonası'nın yeni şampiyonu olmayı başardı.
Kırmızı halıda şovunu yapan 25 yaşındaki dünya şampiyonu, bu başarısını 2017'de kaybettiği babasına adadı.
"Bu şampiyonluk babam için gelsin. Şu anda o, burada değil. Hayatını kaybetti ama beni izlediğini biliyorum. Çok mutluyum. İnanılmaz bir gün. Dünya şampiyonu olduk. Herkese çok teşekkürler. Tüm dünyaya, beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum."
Kenan Sofuoğlu tarafından yetiştirilen Toprak Razgatlıoğlu, şampiyonluk için kendisine emek gösterenlere teşekkür etmeyi unutmadı.
"Hayal ettiğim dünya şampiyonluğunu son günde elde ettim. Kenan Sofuoğlu'na ve aileme çok teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. Takımıma teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir iş çıkardılar. Sezon boyunca zaman zaman hatalar yaptık, kazalar yaptık, yarışlar tamamlayamadım ama şu anda buradayız."
2020 Dünya Superbike Şampiyonası'nda sezonunun ilk yarışı olan Avustralya ayağında birinci olarak adından söz ettiren Toprak, 54 numaralı Pata Yamaha motoruyla şampiyon olarak tarihe geçti.
Portugal
Supersport300 - Portekiz
05/10/2021 - 04:44
Catalunya
WSBK Barselona | Superpole'de zafer Jonathan Rea'in
19/09/2021 - 13:32