Eleme turları, ana turnuvanın 30 Ağustos'ta başlamasından bir hafta önce New York'taki Flushing Meadows'da yapılacak. Koronavirüs salgını ve güvenlik nedenleriyle ABD Açık Eleme Turları, seyircisiz oynanacak.
ABD Açık, 2020’de seyircisiz yapılmıştı aöa bu sene ise 30 Ağustos’tan itibaren ABD Açık’ta seyirci yer alabilecek.
Turnuvanın organizatörleri, eleme turlarında sporcular, takımları ve diğer personeller dahil olmak üzere 2.500 kişi ve fazlasının ABD Açık’ta görev yapmasını bekliyor.
Australian Open
Garin - Martinez - Australian Open
2 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2020/09/07/2882025.jpg
Amerika Birleşik Devletleri Tenis Birliği’nin yaptığı açıklamada, "ABD Açık Elemeleri’nin hayranlar arasındaki muazzam popülaritesi göz önüne alındığında, bu bizim için özellikle zor bir karardı." ifadesi yer aldı.
"Ancak yerel sağlık yetkilileri ve ABD Açık sağlık ekibiyle görüştükten sonra, herkesin sağlık ve güvenliğini sağlamanın doğru karar olduğuna karar verildi."
Haziran ayında ABD Tenis Birliği, turnuvanın 12 Eylül'e kadar sürecek ana bölümü için tam taraftar kapasitesine izin vereceğini ve bu da onu geçen yıl Avustralya Açık'tan bu yana pandemi ortasında tam katılımın olduğu ilk Grand Slam haline getireceğini dile getirmişti.
Australian Open
Karatsev - McDonald - Australian Open
2 SAAT ÖNCE
Australian Open
Monfils - Bublik - Australian Open
3 SAAT ÖNCE