Tenis

“Adım adım ilerlemek gerekiyor”

Share this with
Copy
Share this article

Kim Clijsters of the Belgium returns the ball to Garbine Muguruza of Spain during the WTA Dubai Duty Free Tennis Championship, at the Dubai Tennis Stadium in the United Arab Emirates, on February 17, 2020

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
05/03/2020 at 16:29

Yaklaşık yedi yıllık emeklilik sürecinin ardından geçtiğimiz haftalarda tenise geri dönen eski dünya bir numarası Kim Clijsters, emeklilik sonrası oynadığı iki maçta da mağlup oldu. Ancak Clijsters, olabildiğince maç yaparak maç formunu yakalamayı ve tekrar daha iyi yerlere gelmeyi planlıyor.

Dört kez Grand Slam şampiyonu ve dünya eski bir numarası Kim Clijsters, 2012 Amerika Açık’ın ardından, henüz 29 yaşındayken emekli olmuştu. Belçikalı raket, yaklaşık yedi yıl süren emeklilik hayatına 2020 yılı itibarıyla son verdi.

Tenise şubat ayının ikinci yarısında oynanan Dubai Açık ile dönen Clijsters, o turnuvadaki ilk maçında oldukça formda bir rakiple, Garbine Muguruza ile eşleşmişti. Clijsters, Muguruza’ya 6-2 ve 7-6’lık iki sette yenilerek yeni döneminde mağlubiyetle başlamıştı.

Indian Wells Masters

Indian Wells'te yıldızlar fire vermedi

14/03/2016 AT 17:47

Emeklilik sonrası ikinci maçında ise Belçikalının rakibi, dünya 16 numarası Johanna Konta oldu. Monterrey Açık turnuvasının ilk turunda oynanan maçta kazanan, 6-3 ve 7-5’lik skorla Konta oldu. Clijsters böylelikle emeklilik sonrasındaki ikinci maçından da mağlubiyetle ayrıldı.

Ancak Clijsters, her ne kadar yeni dönemine iki yenilgiyle başlamış olsa da umutsuz değil. Belçikalı dünkü yenilgisinin ardından, “Bir şeylerin iyiye gittiğini hissediyorum. Tabii ki birçok başka şeyin de daha iyi olması lazım. Bu yüzden maç oynamaya devam etmek oldukça iyi.” diyerek günbegün daha iyiye gittiğini düşündüğünü belirtti.

“Tüm kariyerim boyunca birçok farklı jenerasyondan tenisçiyle mücadele ettim. Şu an hâlâ neler yapabileceğime ve nasıl hissettiğime odaklanacağım bir yerdeyim.”

“Bu, oynadığım her maçta kendime güvenmem ve bu maçlar için sıkı çalışmam gereken bir süreç. Tabii ki daha büyük adımlar atmak isterim ama önce daha küçük adımlarla ilerlemek gerekiyor.”

Clijsters, tenisten ilk olarak 2007’de emekli olmuş ve üç çocuğundan ilki için doğum yapmasının ardından, yaklaşık 24 ay sonra tenise geri dönmüştü. Sonrasında üç Grand Slam daha kazanmış, toplam Slam sayısını dörde yükseltmiş ve 2011’de yeniden dünya sıralamasının en tepesinde yer almıştı.

Related Topics
TenisKim Clijsters
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Tenis

17’lik Rafa’dan 34’lük Rafa’ya yolculuk

4 SAAT ÖNCE

Latest Videos

Tenis

2020 Madrid Açık | CANLI YAYIN

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more