Federer'in Avustralya Açık'ta oynayamayacak olması tenis camiasını ve hayranlarını oldukça üzerken bu konuda başka bir gelişme yaşandı.

Rehabilitasyon süreci devam ettiği için turnuvaya katılamayacak olduğu bilinen Federer'i Avustralya Açık'tan uzak tutan olayın aslında ailevi nedenlerden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Tenis
Thiem'in Melbourne'deki gayesi şampiyonluk
9 DAKIKA ÖNCE

Avustralya Açık Direktörü Andre Sa, efsanevi tenisçinin sakatlıklardan dolayı değil, ailevi nedenlerden dolayı turnuvada yer alamayacağını belirtti.

Sa, "Roger'ın turnuvada olamama sebebi karantina süreci. Onunla bir ay önce konuştum. İki seçeneği vardı. İlki, ailesiyle turnuvaya gelebilirdi ancak karantinada kalacaklardı. Buradaki problem Roger'ın eşi Mirka'nın ve çocuklarının odadan ayrılamayacak olması. 14 gün boyunca karantida kalmaları gerekirdi." dedi.

Oyuncular için böyle bir talimatın olmadığını ekleyen Sa, "Bu durum oyuncular için geçerli değil. Onlar dışarı çıkıp, antrenman yapıp, tekrar geri dönebilirler ancak ailesi bunu yapamaz. Roger'ın eşi Mirka ise bu fikri sevmedi. İkinci fikir olarak Federer'in tek başına turnuvaya gelmesiydi. Bu da onun ve ailesinin beş hafta birbirlerinden uzak kalması anlamına geliyor. Bana "Dostum, 39 yaşındayım, 20 Grand Slam şampiyonluğum var. Ailemden beş hafta uzak kalamam artık." dedi.

https://i.eurosport.com/2021/01/06/2966087.jpg
Tenis
Iga Swiatek, beklentilere cevap vermeye hazır
DÜN - 18:52
Tenis
Rafael Nadal'dan karantina koşulları yorumu
DÜN - 09:02