Sert zemin Grand Slam'i olan ve 31 Ağustos'ta New York'ta başlaması beklenen Amerika Açık, erkeklerde bir süper yıldızı daha kaybetti.

Roger Federer, sakatlığı nedeniyle tüm sezonu kapattığını açıklarken Rafael Nadal, New York'a seyahat etmekten çekindiğini belirterek turnuvadan çekildiğini açıklamıştı.

Tenis
Roma’da şampiyonlar belli oldu
10 SAAT ÖNCE

Rafa, bu açıklamasının ardından İspanya'da video konferansında basından gelen soruları yanıtladı.

"Turnuva hâlen daha büyük bir turnuva, bu bir Grand Slam. Amerika Açık ben oynuyorum diye büyük bir turnuva değildi, hiçbir zaman da böyle olmadı."

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1160x801:1162x799)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/04/2860118.jpg

"Evet, turnuvanın özel şartlar altında biraz zor bir düzende gerçekleşeceğini göz önüne aldığımızda işler farklılaşıyor fakat günün sonunda bu turnuvayı kazanan tarihe Grand Slam kazananı olarak geçecek. Amerika Açık'ın itibarı zarar görmedi."

"Turnuvadan çekilmemin bazı yankıları elbette olacak. Herkes doğru kararı verip vermediğimi tartışacak. Turnuvaya katılan isimleri asla eleştirmiyorum. Herkesin düşüncesi farklı. Birçok oyuncu finansal problemlerin üstesinden gelmek için bu turnuvaya katılacaklar."

"Şu anda geleceği düşünmüyorum. Odaklandığım tek şey hazır kalmak ve zamanı geldiğinde korta çıkıp rakiplerimi mağlup etmek."

Tenis
Naomi Osaka, Roland Garros’ta yok
19/09/2020 - 11:48
Tenis
"Billie Jean King Kupası mı? İşte buna inanmakta zorluk çekiyorum."
18/09/2020 - 10:09