Turnuva sırasında sosyal medyada takip ettiği tenis oyuncularını takipten çıkaran Murray, turnuvayı kaçırmanın kendisi için büyük bir zorluk olduğunu söyledi. Takipten çıkarma konusunda da konuşan Murray, Avustralya Açık'ı kaçırmasının ardından "hayal kırıklığına uğramış" gibi hissettiğini ve bu yüzden böyle bir yola başvurduğunu anlattı.
Turnuvadan kesitlerin yayınlandığı kısa süreli videoları dahi izleyemeye dayanamadığını belirten Murray, " Orada olmak istedim ancak bu mümkün olmadı ve turnuvayı kaçırmak benim için büyük bir sıkıntıydı. Arkadaşlarımı sosyal medyadan takip etmeyi bıraktım çünkü gerçekten turnuva ile ilgili herhangi bir şey görmek istemiyordum." sözleriyle duygularını paylaştı.
https://i.eurosport.com/2021/02/14/2994888.jpg
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
19 SAAT ÖNCE
Novak Djokovic'in finalde Danili Medvedev'i yenerek Avustralya Açık'ta dokuzuncu toplamda 18. Grand Slam şampiyonluğuna ulaştığı final maçı hakkında konuşan Murray, Djokovic'e kaybeden Danili Medvedev için, " Çeyrek vaya yarı final maçlarından ziyade, finalde gelen servisi karşılamak veya servis kullanmak, karşınızda 17 Grand Slam şampiyonluğu bulunan bir rakip varsa oldukça zordur." yorumunu yaptı.
Genç tenisçilerin durumu hakkında da konuşan Murray, genç oyuncuların Grand Slam kazanmaya yeteri kadar yakın olmadığını belirtti ve ekledi, "Dominic Thiem geçen yılki Amerika Açık'ta turnuvayı kazanmak için yapması gerekeni yaptı, ancak Novak Djokovic dördüncü turda topu çizgi hakeminin boğazına atarak diskalifiye olmasaydı, şimdiki sonucun bir benzeri daha ortaya çıkacaktı."
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10