Avustralya Açık öncesi aşı olmamış tenisçilere aşı çağrısı yapan Andy Murray, henüz aşı yaptırmamış oyuncuların bu turnuvada oynamasını beklediğini dile getirirken, yetkililerin aşısız kişilere karşı yaptırım uygulaması halinde bu yaptırımlara da destek vereceğini açıkladı.
Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Murray, "Benim anlayışıma göre aşı olmadıysan bile oynamana izin verilmesi gerek. Sadece kurallar farklı olmalı.” dedi.
"Avustralya’ya gelmek için ülkenizi birkaç hafta erken terk etseniz bu yeterli olabilir. Bu sporcunun kararı olmalı. Eğer hükümet böyle bir şey yapacak ise ben de destek vereceğim. Avustralya bu konuda gerçekten çok sıkı. Oradaki halk 18 ay gibi bir sürede oldukça zor zamanlar geçirdi. Eğer insanlar ülkeye gelecekse ve potansiyel olarak salgın riskine gireceklerse, hükümetin kural koyması anlaşılabilir bir durum. Daha çok sporcu aşı olsa çok daha iyi olabilir.”
ATP Viyana
ATP Viyana | Murray - Hurkacz
DÜN - 08:03
https://i.eurosport.com/2021/10/11/3235298.jpg
Bu sözleri ile sporculara aşı çağrısı yapan Andy Murray’e ayrıca, Victoria Parlamentosu Spor Bakanı Martin Pakula’dan da destek verildi. Martin Pakula, yılın ilk Grand Slam'inde yarışmayı planlayan oyuncuların kendilerine Melbourne'de yarışmak için en iyi şansı vermek için aşı olmaları gerektiğini söyledi.
Tenis
“İnanılmaz Bir Savaş”
21/10/2021 - 04:45
Tenis
Tek taraflı ama en iyisi
22/09/2021 - 10:40