Nick Kyrgios, kariyerinin ilk Grand Slam finaline Wimbledon’da çıktı ancak final mücadelesinde Novak Djokovic’e dört set sonunda kaybetti.
Wimbledon sonrası Bahamalar’da kısa bir tatil yapan Avustralyalı raket, gözünü tamamiyle ABD Açık’a çevirdi.
Nick Kyrgios, Citi Open’ın Instagram hesabında canlı yayına katılıp açıklamalar yaptı ve şunları söyledi:
Tenis
Rafael Nadal'dan erken veda
17 SAAT ÖNCE
“Çılgıncaydı. Novak’a karşı finali kaybettiğimde o an çok etkilenmemiştim. Wimbledon’da finale yükselip Grand Slam finalinde kaybettikten bir hafta sonra beni etkiledi. Bir bakıma üzücü ama harikaydı. Bahamalar’da küçük bir evim var ve burada iyi bir hafta geçirdim. Biraz dinlenme sürem oldu ve antrenman yaptım ama finalden bu yana birkaç hafta yoğun geçti.”
https://i.eurosport.com/2022/07/14/3410355.jpg
Kyrgios, önümüzdeki hafta Citi Open (Washington Açık) öncesi bu hafta Atlanta’da korta çıkacak. ABD Açık ise 29 Ağustos’ta başlayacak.
Flushing Meadows’taki en iyi performansı özellikle 2019 olmak üzere dört kez üçüncü tura çıkmak olan Nick Kyrgios Wimbledon’da iki haftalık serüveni ilk kez tattıktan sonra Wimbledon’daki performansından dolayı güven duyduğunu söyledi.
Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic hakkında konuşan Avustralyalı raket, şunları söyledi:
“Grand Slam kazanmak için mental bir hayvana dönüşmeniz gerekiyor. Novak, Federer ve Nadal… Sanırım artık onlara biraz daha saygı duyuyorum.”
“Onlardan biriyle finalde oynarken, onun diri olduğunu hissettim sanki 2 haftadır tenis oynamıyor gibiydi. Hiç tedirgin olduğunu hissetmedim.”
“Bu yılın başlarında çiftlerde Thanasi Kokkinakis ile oynadım. Çiftlerde oynuyor olmamıza rağmen Thanasi, mental anlamda bana çok yardımcı oldu.”
Nick Kyrgios, Djokovic’e finalde kaybetmeyip kazansaydı motivasyonunu kaybedeceğini belirtirken şunları ekledi:
“7 yaşımdan beri hep Grand Slam kazanmanın spordaki her şey olduğunu düşünüyorum. Bence eline tenis raketi alan ve tenisçi olan herkes Wimbledon’ı kazanmayı ister. Geriye dönüp kariyerime baktığımda birçok kişi (hatta bende) Grand Slam finali yapma penceremin kapalı olduğunu söyleyecektir.”
“Wimbledon bana göre en büyük şampiyonluk. Takımımla mesajlaşırken bunu paylaşmıştım eğer Wimbledon’u kazansaydım bundan sonra motivasyonum için mücadele edeceğimi düşünüyordum.”
“Bir tenis oyuncusu olarak daha ne kanıtlayabilirim gerçekten bilmiyorum. Bu heyecan verici, hala geriye bakıyorum ve kendime çok güveniyorum. Bu durum hala beni etkiliyor. Kupadan sadece bir adım uzaklıktaydım.”
Tenis
Daniil Medvedev: ''Onun oynamasını istiyorum''
16/08/2022 - 10:44
Tenis
Serena Williams: "Veda etmekte çok kötüyüm"
11/08/2022 - 13:53