Kariyerindeki tek Grand Slam zaferini 2019 yılında Fransa Açık’ta kazanan Ash Barty, geçtiğimiz yılki turnuvaya katılmamıştı. Son olarak Miami Açık’ta zafere ulaşan Avustralyalı tenisçi, yaklaşan toprak sezonu öncesi açıklamalarda bulundu.
Pandemi sebebiyle 2020 yılının çoğunu ülkesinde geçiren Barty, Miami Açık’ta yer alarak Şubat 2020’den beri ilk kez yurtdışında bir turnuvaya katılmıştı.
Charleston’daki WTA 500 turnuvasında yarışacak olan 24 yaşındaki tenisçi yaptığı açıklamada: "Vücudum harika durumda. Çok sayıda maça dayanabilmek için sezon öncesi oldukça fazla çalıştık ve Miami’de bunu yapabileceğimizi hissettim. Şu anda burada olmak ve yeni bir başlangıç yapmak gerçekten güzel. Bu yeni bir zemin, benim için oldukça hızlı bir değişim. Heyecan verici olacak. Hızlı bir geçiş olacak ama iple çekiyorum." ifadelerini kullandı.
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Djokovic (SRB) ile Struff (GER) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
7 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2019/06/07/2609309.jpg
2019’dan beri toprak kortta çok fazla oynamayan Barty, sabırlı olmaları gerektiğini ve vücudunun toprak korta uyum sağlamasının önemli olduğunu belirtti.
Geçtiğimiz yıl büyük bir sürprize imza atarak Fransa Açık şampiyonu olan Iga Swiatek’ten unvanını geri almak isteyen Avustralyalı tenisçi: "Her zaman sezonun dört gözle beklediğim bir bölümü. Zorlayıcı olduğu şüphesiz ama Roland Garros’a geri döneceğim için çok heyecanlıyım. 2019’dan beri oraya ilk kez çıkmak gerçekten heyecan verici olacak." diyerek sözlerini tamamladı.
WTA 500 Charleston’da ilk turu bay geçen Barty, ikinci turda Japon tenisçi Misaki Doi ile karşılaşacak.
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Davidovich Fokina (ESP) ile Millman (AUS) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
8 SAAT ÖNCE
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Medvedev (ROC) ile Nagal (IND) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
9 SAAT ÖNCE