Pandemi nedeniyle neredeyse bir yıl tenisten uzak kalan Ash Barty, ülkesinin kendisinden şampiyonluk beklediği Avustralya Açık’ın çeyrek finalinde Karolina Muchova’ya mağlup olmuştu.
Adelaide’de düzenlenen turnuvada 24 Mayıs Çarşamba günü karşılaştığı Danielle Collins’e de 6-3 ve 6-4’lük setlerle yenilen Barty, maç sonrasında yerel basına verdiği röportajda beklentiler hakkında konuştu.
"Hiçbir turnuvada kolay maç olmadığını biliyorsunuz. Halkın gözünden bakacak olursak, bence her maçı kazanmak onların kendi görüşleri ve bunu kesinlikle rahatça dile getirebiliyorlar."
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
8 SAAT ÖNCE
"Ancak oyun açısından bakacak olursak önemli olan, oyuncu olarak kendimizden ne beklediğimiz ve korta çıktığımızda ortaya ne koyduğumuzdur. En nihayetinde sonuçlar her zaman istediğiniz gibi olmayacak. Teniste her maçı kazanamazsınız ama doğru bir yaklaşımda bulunmak mümkün."
https://i.eurosport.com/2021/02/25/3001592.jpg
İlk sette 3-1, ikinci sette ise 4-1 önde olmasına rağmen korttan 2-0’lık yenilgiyle ayrılan Barty, daha önce üç kez karşılaştığı rakibine hiç yenilmemişti.
"Kort olağanüstü hızlıydı. Muhtemelen Avustralya’da oynadığım en hızlı zemindi ve alışmam biraz zaman aldı. Danielle, kortun merkezini ve ‘baseline’ kısmını kontrol edebildi. Ayrıca çoğu durumda, ilk vuruşlarda başarılı oldu."
Yaşadığı sakatlık nedeniyle Katar’daki turnuvaya katılmakla ilgili henüz karar vermediğini belirten Barty, önümüzdeki ay Miami’de gerçekleşecek turnuvada yer almayı ise iple çektiğini söyledi.
"İleriye dönük olarak ne yapacağımıza karar vermek adına önümüzdeki günlerde takımımla görüşeceğim. Açıkçası, şu anda sürekli değişim gösteren bir dünyada yaşıyoruz."
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10