Fransız raket, aşı olmayan oyuncuların ocak ayından düzenlenecek olan Avustralya Açık’ta oynayamayacağı takdirde, bu durumun kendisi açısından bir avantaj olabileceğini aktardı.
Koronavirüse karşı aşılanmamış oyuncuların durumu pek iç açıcı görünmemekle birlikte Tenis Avustralya, hükümet yetkilileri ile oyuncuların ülkeye girişi ve kuralları hakkında görüşmelerini sürdürüyor.
Avustralya hükümeti, ortada bir muafiyet söz konusu ise ve 14 gün sonra ülkeye girmelerine izin verdiklerini dile getirse de, Victoria Eyalet Başbakanı Daniel Andrews, geçen hafta çift doz aşı olmayan herkesin muafiyetlerini geçersiz kılacağını söyledi.
US Open
ABD Açık'ta günün sürprizi Wozniacki'den
31/08/2018 - 14:54
Melbourne Park turnuvası öncesi 14 günlük karantina sürecine giren Paire ise, endişelenmediğini açıkladı.
https://i.eurosport.com/2021/11/02/3247162.jpg
İlk maçı kaybettikten sonra gazetecilere verdiği demeçte, "Aşı olduysanız artık Melbourne'de karantina yok. Aşı olmayanlar umurumda değil. Oynamazlarsa benim için daha iyi" dedi.
"Diğer oyuncular umurumda değil. Gelecek yıl harika bir sezon geçirmek için motive oldum. Aşı olmak istemeyen insanlar varsa, o zaman Avrupa'da kalmalılar. Bu benim sorunum değil. Avustralya'ya gitmek için aşı olmanız gerekiyor. Aşı oldum ve orada oynamayı dört gözle bekliyorum."
US Open
Andy Murray'den erken veda
30/08/2018 - 08:31
ATP Washington
Benoit Paire'in öfkesi pahalıya mal oldu
02/08/2018 - 12:49