Naomi Osaka, Tokyo Olimpiyatlarının koronavirüs salgını ortasında düzenlenmesi gerekip gerekmediği konusunda çelişkili.
Dünya iki numarası tenisçiye, İtalya Açık sırasında ülkesinde düzenlenecek olan Tokyo Olimpiyatları hakkında sorular soruldu.
"Elbette Olimpiyatların olmasını istediğimi söyleyebilirim, çünkü ben bir sporcuyum ve hayatım boyunca beklediğim şey bu."
Roland-Garros
Djokovic - Tsitsipas - Roland-Garros
3 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/04/21/3118766.jpg
Osaka, "Ama bence çok önemli şeyler oluyor, özellikle de geçen yıl. Bence pek çok beklenmedik şey oldu ve eğer insanlar riske atılıyorsa ve bu insanları çok rahatsız ediyorsa, o zaman kesinlikle bir tartışma olmalı." ifadelerini kullandı.
Bilindiği gibi Tokyo Olimpiyatları geçtiğimiz seneden bu yaza ertelenmiş bve bu süreç hakkında gün aşırı gelişmeler yaşanmıştı. Olimpiyatlar yetkililerince ne olursa olsun Olimpiyatlar gerçekleşecek.
Japonya'da halkın ise sadece %2'si aşılanmışken Olimpiyatlarda yarışacak sporcuların öncelikli aşı grubunda yer aldığını aktarılmıştı.
"Günün sonunda sadece bir sporcuyum ve pandemi devam ediyor."
Osaka, "Ülkeye giren birçok insan olacak. Bu yüzden kesinlikle aşılanma konusunda doğru kararlar vermeleri gerekiyor. Aşı oldum. Günün sonunda kimseyi aşı olmaya zorlayamazsınız." dedi.
Osaka, sözlerini "Olimpiyatlara falan gidiyorsanız ev sahibi ülkeyi mutlu edin." şeklinde bitirdi.
Roland-Garros
Krejcikova/Siniakova - Swiatek/Mattek-Sands - Roland-Garros
10 SAAT ÖNCE
Roland-Garros
Mahut/Herbert - Bublik/Golubev - Roland-Garros
DÜN - 19:30