Avustralya'da yayın yapan Herald Sun gazetesine göre ülkede uygulanan koronavirüs protokolleri sebebiyle Avustralya Açık'ın başlangıç tarihi Ocak 2021'den Şubat ya da Mart 2021'e ertelenebilir. Viktorya Hükümeti'nden Daniel Andrews'ın konu hakkında bu hafta "Avustralya Açık'ın gelecek sezonun erken dönemlerinde gerçekleşeceğine eminim. Kesin tarihi ve yapılacak kesin uygulamalar henüz tam olarak belirlenmedi. Ancak belirlendiği anda, bunları sizinle paylaşmaktan dolayı çok mutlu olacağım." Güncel durum hakkında Avustralya Açık organizatörlerinden henüz bir açıklama gelmedi.
Tenis Avustralya, daha önce oyuncuların 2020 Aralık ortasında Victoria'ya gelerek ocak ayında Melbourne'deki antrenman ve maç periyodundan önce iki haftalık zorunlu bir karantinaya gireceği bir plan açıklamıştı. Hali hazırda ülkeye giriş çıkışların çok ciddi önlemlerle gerçekleştiği Avustralya'da, bu önlemler de oyuncular tarafında endişe yaratırken ATP ve WTA organizasyonlarının takvimi için de belirsizlik yarattı.
https://i.eurosport.com/2020/03/29/2800611.jpg
Tenis
Thiem mi Medvedev mi?
22/11/2020 - 14:41
Şu anda ATP Çiftler Finalleri için Londra'da bulunan ATP Oyuncu Konseyi üyesi Bruno Soares, bu durumu şu sözlerle değerlendirdi: "Eğer bir oda içerisinde 14 gün karantinada kalmamız ve sonra çıkıp Grand Slam'de oynamamamız gerekecekse ,yani, bunu yaparım çünkü tenis benim işim ve bir yol bulmam gerekiyor. Ama bence, oyuncuların herhangi bir hazırlık yapmadan çıkıp mücadele etmeleri çok tehlikeli. Özellikle de fiziksel olarak."
Yine finaller için Londra'da bulunan Alexander Zverev, "Eğer 14 gün boyunca antrenman bile yapamadan çıkıp oynayacaksak, bu bir kumar olur. Kazananı belirlemek için yazı tura atabilirsiniz." ifadesini kullandı.
Öte yandan son Avustralya Açık şampiyonu Novak Djokovic farklı yöntemlerin varlığını anladığını ve turnuvanın ertelenmesine hazırlıklı olacağını söyledi. "Avustralya Açık'ta kesinlikle oynamayı planlıyorum. Oraya gitmek istiyorum. İki hafta karantinada kalmaya ve oynamak için ne yapmak gerekiyorsa yapmaya hazırım."
Tenis
ATP Finalleri: Nadal ve Thiem kazanarak başladılar
16/11/2020 - 12:14
Tenis
ATP Finalleri: Gruplar ve Sayılar
13/11/2020 - 17:02