Avustralya Açık'ta oyuncuların, teknik ekiplerin ve hakemlerin konakladığı otellerin arasında yer alan Grand Hyatt Oteli'nde çalışan bir kişide koronavirüse rastlanması sebebiyle 600 kişi karantinaya alındı.
Victoria Premieri Daniel Andrews, bu konuda çıkan haberleri doğruladı ve otelde konaklayan herkesin negatif koronavirüs testi sonucu elde edene kadar izolasyonda kalacağını söyledi.
Andrews, bu durumun perşembe günü oynanması planlanan bazı hazırlık maçlarında değişiklikler yaratabileceğini fakat gelecek hafta başlayacak Avustralya Açık'ı etkilemeyeceğinin altını çizdi.
Tenis
Thiem de Olimpiyat Oyunları'ndan çekilme kararı aldı
18/06/2021 - 09:39
https://i.eurosport.com/2021/01/19/2974481.jpg
Yarın oynanacak bazı hazırlık turnuvalarını etkileyebilir ancak bu noktada asıl turnuva için herhangi bir etkisi olmayacak."
"Bu bir vaka, insanların paniklemesine gerek yok. Eyalet olarak bu sorunlarda ve salgın durumlarında ne kadar başarılı olduğumuzu kanıtladık."
Victoria Sağlık Bakanlığı, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla Victoria'da neredeyse bir ay sonra ilk kez rastlanan pozitif vakayı doğruladı ve otel ve çevresinde risk teşkil edebilecek bölgelerde bulunmuş olan kişilere negatif bir test sonucu elde edene kadar 14 gün karantinada kalmaları gerektiği hatırlatıldı.
Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
17/06/2021 - 14:23
Roland-Garros
Roland-Garros | Rafael Nadal'ın en güzel beş hareketi
15/06/2021 - 12:57