Japon raket, Avustralya'da ikinci toplamda da dördüncü Grand Slam zaferine elde etmiş oldu. Karşılıklı olarak basit hataların damga vurduğu karşılaşmada tecrübesini konuşturan ve rakibinin basit hatalarını cezalandıran Naomi Osaka, iki set sonunda zafere uzanmayı başardı.
Turnuva öncesi karantina sürecinde 14 gün boyuca odasından çıkma imkanına sahip olmayan ve hem kadınlar hem erkeklerde dördüncü turun ötesine geçen tek sporcu olan Jennifer Brady, Avustralya'da ilk Grand Slam finalinden ikinci olarak ayrıldı.
https://i.eurosport.com/2021/02/20/2998896.jpg
Wimbledon
Wimbledon’a ilgi yüzde 11 daha az
14 SAAT ÖNCE
Maçın ardından konuşan Brady: "İlk olarak Naomi'yi tebrik ediyorum. Hepimize ilham kaynağı ve müthiş bir oyuncu.Umarım küçük kardeşlerimiz onu izleyip ilham alıyorlardır. Onun takımını da kutlarım. Bir şeyleri iyi yapıyorsunuz ki böyle bir oyuncu var şu anda." ifadesini kullandı.
"Kendi takımıma da teşekkür ediyorum, koçlarım olmasaydı bu başarı olmazdı. Tenis Avustralya'ya teşekkürler. Destek veren izleyen herkese çok teşekkürler. Muhtemelen annem şu an beni izliyor ve ağlıyor. İlk Grand Slam finalini seyirci önünde oynamak güzeldi. Umarım bir sonraki sefer kupa benim olur, yeniden görüşmek üzere."
https://i.eurosport.com/2021/02/20/2998849.jpg
Japon Naomi Osaka kort röportajına rakibini tebrik ederek başladı. " Son birkaç ayda senin gelişimini görmek güzel, çok sıkı çalışıyorsun. Benim takımım için söylediğin şey senin takımın için de geçerli. Büyük bir serüven yaşıyorsunuz siz de. Annenle ilgili konuştun, eminim seninle gurur duyuyorlardır. Seninle bir daha oynamayı diliyorum."
"Kendi takımıma da çok teşekkür ediyorum. Bu sizin için. Son olarak buraya gelen herkese teşekkür ederim. Son Grand slam Finalim seyircisizdi bunun ne demek olduğunu biliyorum dolayısıyla geldiğiniz için çok teşekkürler. Bize kalbinizi ve kollarınızı açtığınız için teşeklürler. Tenis Avustralya'ya teşekkürler. Umarım gelecek sene yine burada oluruz."
Wimbledon
“İkisinin yaklaşımı tamamen zıt”
DÜN - 10:55
Wimbledon
Auger-Aliassime, mağlubiyetlerin olumlu tarafına bakıyor
27/06/2022 - 07:37