Tenis

Azarenka'nın velayet davası kâbusu sürüyor

Share this with
Copy
Share this article

Victoria Azarenka

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
25/12/2017 at 10:56

Belaruslu tenisçi, oğlu Leo'nun velayet davası sebebiyle sezon açılışını yapmayı planladığı WTA Auckland'a katılamayacak.

Oğlu Leo'nun velayet davası sebebiyle 2017 yılında sadece iki turnuvada mücadele edebilen Victoria Azarenka için 2018 yılı da istediği gibi başlayamayacak gibi gözüküyor.

Sezon açılışını 1 Ocak'ta başlayacak WTA Auckland ile yapmayı planlayan Belaruslu tenisçinin ABD'de görülen velayet davası sebebiyle yurt dışına çıkamayacağı, bu sebeple Yeni Zelanda'da oynanacak turnuvaya katılamayacağı açıklandı.

Tenis

Mutua Madrid Açık’ta gruplar belli oldu

25/04/2020 AT 07:09

Turnuva direktörü Karl Budge, Azarenka'dan gelen haber sonrası büyük üzüntü duyduklarını belirterek, "Yasal gereklilikler sebebiyle Victoria önümüzdeki hafta aramızda olamayacak. Kendisi oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Bir an önce eski seviyesine gelebilmek adına çok sıkı çalıştığını biliyorum. Biz de onun gibi büyük bir ismin turnuvamızda boy gösterecek olmasından büyük heyecan duyuyorduk, fakat yılbaşı öncesi kötü bir sürprizle karşılaştık." diye konuştu.

Dünya eski 1 numaralarından Victoria Azarenka'nın, 15 Ocak'ta başlayacak olan Avustralya Açık'ta mücadele edip etmeyeceği ise belirsizliğini koruyor. Şu an dünya sıralamasının 210. basamağında yer alan Azarenka'ya, daha önce iki kez şampiyonluğa ulaştığı sezonun ilk Grand Slam'ine ana tablodan katılması için wild card verilmişti.

Tenis

Efsanevi 2012 Amerika Açık Kadınlar Finali: Victoria Azarenka - Serena Williams

20/08/2019 AT 11:34
US Open

ABD Açık'ta favoriler yola devam ediyor

01/09/2018 AT 09:19
Related Topics
TenisVictoria Azarenka
Share this with
Copy
Share this article