Avustralya Açık çeyrek finalinde Karolina Muchova’ya elenerek turnuvaya veda eden ve kendi ülkesinde zafere ulaşma şansını kaçıran Ash Barty, Naomi Osaka’nın dördüncü Grand Slam’ini kazandığı finali izlemediğini belirtti. Büyük bir tenis izleyicisi olmayan Barty, pandemi nedeniyle uzun süre kortlardan uzak kalmıştı.
https://i.eurosport.com/2021/02/07/2986784.jpg
Son dönemde oldukça başarılı bir performans sergileyen Naomi Osaka ise kadınlarda dünya bir numarası olmak için Barty’nin üzerindeki baskıyı artırdı. Bu konuyla ilgili yorumda bulunan Avustralyalı tenisçi: “Üzerimde herhangi bir ekstra baskı yok. Ekstra baskı kavramı benim için mevcut değil. Sadece işime ve antrenmanıma devam etmeye çalışıyorum. Benim ve takımım için iyi giden süreçleri devam ettirmeye uğraşıyorum.” ifadelerini kullandı.
Tenis
Thiem de Olimpiyat Oyunları'ndan çekilme kararı aldı
18/06/2021 - 09:39
“Bizim için önemli olan tek şey, bu konuda doğru yolda ilerlememiz ve doğru sebeplerle doğru kararları vermemizdir. Sonrasında ise adımızın yanında hangi sayı yazdığına aldırış etmeden geceleri rahat uyumamızdır.”
“Başkalarının yaptığı şeyleri kontrol edemiyorum. Turnuvalar ya da sıralamalar için yaptıkları şeyler benim kontrol alanımın dışında yer alıyor. Puanları savunma konusuna gelecek olursak, bunun çok olumsuz bir bakış açısı olduğunu düşünüyorum. Açıkçası, orada daha önce başarılı olduğumu bilerek turnuvalarda tekrar yer alıyorum. Çünkü güzel anılarım oldu.”
https://i.eurosport.com/2021/02/20/2998849.jpg
Osaka ile aralarında az bir yaş farkı olması önümüzdeki döneme damga vuracak bir rekabete tanıklık etme şansını mümkün kılsa da, Ash Barty bu konu hakkında henüz çok fazla düşünmüyor.
“Onunla sadece birkaç kez oynadım. Çok fazla oynamadık. Açıkçası, onunla karşılaşmamız birçok turnuvadaki eşleşmeye bağlı. Umarım ona karşı büyük bir turnuvada, bazı büyük anları oynama fırsatına sahip olurum. Önemli kupalar kazanacağımız maçlarda yer almak bu spordaki herkesin hayal ettiği bir şey. Bu yüzden belki bir gün böyle bir maç gerçekleşir ama şu an için bu konu hakkında stresli değilim.”
Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
17/06/2021 - 14:23
Roland-Garros
Roland-Garros | Rafael Nadal'ın en güzel beş hareketi
15/06/2021 - 12:57