Sırp tenisçi Djokovic, üçüncü turda eşleştiği Taylor Fritz karşısında beş sette kazandığı maçta oldukça zorlanmış ve sakatlığıyla ilgili ciddi problem yaşamıştı. Son 16 turunda Milos Raonic karşısında olup olmayacağı dahi şüpheli olan Djokovic, rakibini 7-6, 4-6, 6-1 ve 6-4’lük setlerle 3-1 mağlup ettiği maçın ardından açıklamalarda bulundu.
Maça çıkabilmek için güçlü ağrı kesiciler aldığını belirten Djokovic: “Rekabet edecek, oynayacak kadar iyiydim. Açıkçası sahaya çıkıp kendime, rekabet etme ve kazanma ihtimali verecek durumda olmasaydım burada sizinle konuşamazdım.” ifadelerini kullandı.
“İdeal olan bu değil fakat daha iyi hissettim. Bu maç için çok fazla hazırlık yapmadım ve Fritz maçından sonra tenis topuna dahi vurmadım. Birkaç saat ısındım ve durumumu görmek istedim.”
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
16 SAAT ÖNCE
Grand Slam’de olmasaydı turnuvadan çekilecek durumda olduğunu söyleyen Djokovic: “Oynayıp oynamayacağım konusunda şüpheler vardı. Ancak bu bir Grand Slam ve kariyerimin bu aşamasında benim için bu her şey demek. Bir yılda, rekabet etmek için her şeyimi verdiğim dört turnuva var.” diye konuştu.
“Dürüst olmam gerekirse şu anda kafamda sadece iyileşmek var. Gerçekten de antrenman hakkında herhangi bir şey düşünmüyorum. Sadece bu turnuva süresince daha iyi hissetmek ve denemek istiyorum. İki gündür çok güçlü ağrı kesiciler aldığım için bana ne gibi etki yapacaklarını bilmiyorum.”
https://i.eurosport.com/2021/02/14/2994441.jpg
“Tabii ki olumsuz yönde etkileyebilir ancak maçtayken bunu kontrol edemiyorsunuz ve daha iyisini yapmak istiyorsunuz. Hareketlilik açısından oldukça agresif bir tenisçi olduğum için bu tarz sakatlıklar bana yardımcı olmuyor.
Avustralya Açık çeyfek finalinde oldukça formda olan dünya yedi numarası Alexander Zverev ile karşılaşacak Djokovic, bu maça kadar mümkün olduğunca dinleneceğini ve tüm enerjisini toplamak istediğini belirtti.
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
DÜN - 07:10
Tenis
Osaka'dan Erken Veda
02/05/2021 - 12:48