Rafael Nadal, antrenman sırasında karnında hissettiği rahatsızlık nedeniyle Montreal’deki Masters 1000 turnuvasında yer alamayacak.
Bu yıl Avustralya Açık ve Fransa Açık turnuvalarını kazanan 36 yaşındaki raket, Wimbledon’da çeyrek final mücadelesinde yaşadığı sakatlık sonrası maçı kazansada yarı final mücadelesi öncesi sakatlığı sebebiyle turnuvadan çekilmek zorunda kalmıştı.
Rakibi Novak Djokovic’in yedinci Wimbledon zaferini elde etmesiyle sonuçlanan turnuvadan sakatlığı sebebiyle çekilmek zorunda kalmış olması Nadal’ı ne kadar hayal kırıklığına uğratmış olsada, İspanyol raket için dikkat çekici bir yıl oldu.
Tenis
Alexander Zverev'den örnek hareket
DÜN - 11:04
36 yaşındaki raket, Flushing Meadows’da bu sezonki üçüncü toplamda 23. Grand Slam şampiyonluğunu kazanmak istiyor. Ancak Montreal’deki turnuvadan çekilmesi, Amerika Açık hazırlıkları adına bir darbe vurduğu kesin.
https://i.eurosport.com/2022/08/05/3428072.jpg
Nadal, Twitter’da “Tatil günlerimde ve sonrasında antrenmanlara geri döndüğüm bu haftalarda her şey yolunda gidiyordu.” sözleriyle açıklamasına başladı.
“Dört gün önce aynı zamanda servis antrenmanlarına da başladım ve dün antrenman sonrası başlayan ve bugün hala devam eden küçük bir rahatsızlığım var.”
“Montreal’e gitmemeye ve kendimi zorlamadan antrenmanlara devam etme kararı aldık.”
“Turnuva direktörü Eugene ve tüm ekibine bana her zaman gösterdikleri anlayış ve destek için içtenlikle teşekkür ediyorum.''
"Beni her zaman büyük bir sevgiyle karşılayan seyirci önünde beş kez kazandığım ve sevdiğim bir turnuva olan Montreal'de tekrar oynamayı umuyorum.”
"Bu noktada tedbirli olmaktan ve sağlığımı düşünmekten başka seçeneğim yok.”
Tenis
Cameron Norrie, favori oyuncusunu açıkladı
27/07/2022 - 13:18
Tenis
''Artık onlara biraz daha saygı duyuyorum''
26/07/2022 - 11:20