Şubat 2021'deki Avustralya Açık'tan sonra ilk kez korta çıkan Nick Kyrgios, ilk iki turda oynadığı maçları kazandı ve üçüncü turda 16 numaralı seri başı Felix Auger Aliassime ile karşılaşacak. 2020 Avustralya Açık sonrası ilk kez ülkesi dışında bir turnuvada boy gösteren 26 yaşındaki raket, "Grand Slam kazanamamasıyla alakalı sorun olmadığını" ve Wimbledon'da "sergilediği gösteriden" memnun olduğunu söyledi.
İlk turda 21 numaralı seri başı Ugo Humbert'i beş setlik maç sonrası mağlup eden Avustralyalı, ikinci turdaysa Gianluca Mager'i set vermeden turnuva dışına itti. Organizasyon öncesi Wimbledon'da yalnızca keyif almaya bakacağını dile getiren Kyrgios, kazandığı maçlarla da izleyiclerin dikkatini çekyor.
"İnsanların ilgi kurabileceği oyuncuların var olması gerektiğine inanıyorum. Diğer insanları izlemeye davet edebilecek insanlar. Ben o insanlardan biri olduğumu düşünüyorum."
Roland-Garros
"Kimse Nadal'ı böyle görmek istemez"
19/05/2022 - 07:12
"Herkes Federer veya Djokovic veya Nadal olamaz. Onlar on yılda bir gelen ve milyonlara ilham kaynağı olan sporcular. Yani onlar tanrı gibiler. Ben de onları o şekilde görüyorum."
"Ben Nick Kyrgios'um. Kim olduğumu biliyorum. Kendime artık o kadar baskı kurmuyorum. Bununla alakalı sorun yok. Grand Slam kazanamadığım için sorun görmüyorum."
https://i.eurosport.com/2021/07/02/3165685.jpg
Kariyerindeki en iyi Grand Slam sonuçlarından birine 2014'te Wimbledon'da oynadığı çeyrek finalle ulaşan Kyrgios, o günden bu güne yalnızca beş majör turnuvada dördüncü turu görebildi. Kyrgios, Auger Aliassime maçı öncesi Wimbledon'daki atmosferden dolayı çok mutlu olduğunu paylaştı.
"Harikaydı. Topluluğun ve kalabalıkların beni desteklediğini ve geri döndüğüm için mutlu olduklarını hissediyorum. Bu turnuva için verebileceğim çok şey var gibi hissediyorum."
"Kendime o kadar baskı uygulamıyorum. Gençken, medyanın ve herkesin bana gösterdiği eleştirilerle başa çıkmak zordu. 'Bunu yapabilmesi gerekiyor' 'Bunu başarabilmesi gerekiyor' 'Bunu yeterince yapmıyor' "
"Şimdi burada olmaktan keyif alıyorum. Temiz hava alıyorum. Hiçbir şeyi garanti olarak görmüyorum. Rahat olduğumu hissediyorum. İnsanlar Wimbledon'ı seviyor. Ben Wimbledon'ı seviyorum. Kalabalıkları görmeyi seviyorum."
"Bunun bir gösteri olduğunu biliyorlar. Günün sonunda eğlence istiyorlar."
Roland-Garros
"Roland-Garros öncesi en iyi haldeyim"
16/05/2022 - 06:46
ATP Indian Wells
Nadal - Opelka - ATP Indian Wells
17/03/2022 - 14:39