Naomi Osaka, Avustralya Açık’tan erken elenmesinin ardından yaptığı açıklamada kendisiyle barışık olduğunu ve zorlu kayıplarla başa çıkmak için zihniyetini şekillendirmeyi başarmasından gurur duyduğunu açıkladı.
Eski dünya bir numarası, 3.tur karar setinde Amerikalı Amanda Anisimova'ya kaybetmesinin ardından turnuvaya ve son şampiyon unvanını koruma şansına veda etti.
Maçın ardından yaptığı açıklamada tenis sezonunun bazı bölümlerini kaçırmaya zorlayan zihinsel sağlık mücadeleleri hakkında daha fazla endişe duyduğunu söyledi.
Tenis
Naomi Osaka'dan öz eleştiri
8 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2022/01/21/3293956.jpg
Naomi Osaka, 2022 sezonunda sahada daha fazla eğlenmek ve spor yapmaktan zevk almak istediğini açıkladı.
Japon tenisçi gazetecilere verdiği demeçte, "Bunun için kendimle kesinlikle gurur duyduğumu söyleyebilirim.
"Bu benim için en büyük adım. Kaybetmeme rağmen. Tüm maç boyunca gerçekten odaklandım ve bir düşüş yaşamadım. Yani bu gerçekten iyi. Umarım sezon devam ettikçe, devam edebilirim."
Osaka, Mart ayında Indian Wells'te yapılacak WTA 1000 etkinliğinden önce programına henüz karar vermediğini de sözlerine ekledi.
"Ben Tanrı değilim! Her maçı kazanamam. New York'ta oynadığım son maçtan tamamen farklı bir tavrım olduğunu düşünüyorum.”
"Elbette kaybettim ama gidişattan memnunum. Sadece bu yıla tüm yıl boyunca oynayacağımı ve şimdiye kadarki en iyi tavrı sergileyeceğimi bilerek girmek istiyorum."
Roland-Garros
"Kimse Nadal'ı böyle görmek istemez"
19/05/2022 - 07:12
Roland-Garros
"Roland-Garros öncesi en iyi haldeyim"
16/05/2022 - 06:46