Dünya iki numarası Daniil Medvedev, Amerika Açık finalinde Novak Djokovic'i 6-4'lük üç set sonucunda mağlup ederek kariyerinin ilk Amerika Açık şampiyonluğunu kazanırken rakibinin Takvim Slam yapma şansına da gölge düşürdü.
Bu sezon Avustralya, Fransa ve İngiltere'de Grand Slam şampiyonluğu yaşayan; Tokyo'da ise yarı finalde elenen Novak Djokovic, final maçına Takvim Slam'i tamamlama ve 21. majör şampiyonluğunu elde ederek Rafael Nadal ve Roger Federer'i geride bırakma iddiasıyla çıktı.
Maç boyu hakim performans gösteren taraf Medvedev olurken, Novak Djokovic tribünlerin de desteğiyle kortta duygusal anlar yaşadı.
Tenis
Bir final daha
11/09/2021 - 07:36
"İki senaryoyu da düşünüyor, kendimi burada sizin önünüzde ne derim diye kurguluyordum."
"Çok teşekkür ederim. Daniil'e tebrikler. Harika bir maçtı, harika bir turnuvaydu. Şu anda Grand Slam kazanmayı hak eden biri varsa bu sensin, bu nedenle tebrikler."
https://i.eurosport.com/2021/09/13/3217897.jpg
"Bu akşam söylemek isterim ki maçı kazanmamış olsam bile gönlüm keyifle dolu ve ben yaşayan en mutlu insanım. Çünkü siz beni kortta çok özel hissettirdiniz."
"Benim ruhuma dokundunuz. Daha önce New York'ta böyle hissetmemiştim. Sizi seviyorum."
"Desteğiniz ve bugün benim için yaptıklarınızdan dolayı size çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum ve yakında görüşeceğiz. Teşekkürler."
Tenis
Zverev'den yarı final yolunda 16'da 16
08/09/2021 - 21:33
Tenis
Medvedev, New York'ta bir kez daha yarı finalde
07/09/2021 - 21:59