Belaruslu tenisçi Aryna Sabalenka, Avustralya Açık dördüncü turunda Serena Williams ile eşleşmiş ve korttan 2-1’lik yenilgiyle ayrılmıştı. Çift kadınlar kategorisinde Elise Mertens ile birlikte şampiyonluk sevinci yaşayan Sabalenka, Serena Williams’a karşı aldığı yenilgiden ders çıkaracağının altını çizdi.
Serena Williams’a 6-4, 2-6 ve 6-4’lük setlerle mağlup olan 22 yaşındaki tenisçi, son sette 4-1 geride olmasına rağmen mücadeleyi sürdürse de üst üste yaptığı hatalara engel olamamıştı. Katar Açık turnuvası için Doha’da bulunan Sabalenka, pazartesi günü verdiği röportajda: “Fırsatı kaçırmışım gibi hissettim. Çünkü 4-1’den geri dönüyorsan; oyunu hissediyorsun, oradasın, savaşmalısın ve bu şansı değerlendirmelisin.” ifadelerini kullandı.
https://i.eurosport.com/2021/03/01/3004126.jpg
Tenis
"Şampiyon olmak için gereken her şeye sahip"
4 SAAT ÖNCE
Zihinsel açıdan ondan biraz daha iyi durumda olduğumu hissettim. Bunun pek de akıllıca olmadığını söyleyebilirim. Yine de güzel bir deneyimdi çünkü Serena gibi şampiyonlara karşı hiç oynamadım. Korta çıkarken kafamda; ne olacak, nasıl oynayacak, güçlü yönü ne gibi birçok soru işareti mevcuttu. Sonrasında korta adım attım ve ‘Aslında onunla oynayabilirim, onu yenebilirim.’ gibi düşüncelere sahip oldum.
Sabalenka, Serena’ya karşı bir dahaki eşleşmede zihnen farklı şekilde kortta olacağını belirterek şöyle konuştu: “Kortta ne olacağını bilmiyorum ama zihnimin geçen seferden daha güçlü olacağını biliyorum. Artık ondan ne bekleyeceğimi ve hangi seviyede olduğunu biliyorum. Bu nedenle bir sonraki eşleşmenin daha farklı olacağını düşünüyorum.”
Aryna Sabalenka, Katar Açık ikinci tur mücadelesinde 3 Mart Çarşamba günü Garbine Muguruza ile karşılaşacak.
Tenis
Rafael Nadal, toprak sezonuna hazır
12 SAAT ÖNCE
Tenis
"Japonya her zaman kalbim ve ruhum olmuştur"
08/04/2021 - 12:18